Куди піти і що подивитися у Львові 14-15 липня

0
961

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

14  липня о 19:00 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) запрошує на ІІ Міжнародний фестиваль музики Маттіаса Кендлінгера. Учасники фестивалю: симфонічний оркестр K&K Philharmoniker, Український національний хор Львів, запрошені артисти (Philipp Scheucher (Австрія), François-Xavier Poizat (Франція), Борис Андріанов (Росія), диригенти (Тарас Ленько (Україна), Nicolas Krauze (Франція), Maximilian Kendlinger (Австрія) та інші. Вартість квитків 100-400 гривень.

14 липня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представить виставу «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами». Це історія про мандрівного філософа, яка була написана в останні роки життя Івана Миколайчука. Розповідь про людину, яка нічого не шукаючи, зуміла знайти відповіді на одвічні запитання і розтлумачити правди та кривди життя. Іван – мандрівник, який не має оселі, бо весь світ його дім, який не має друга, бо кожний зустрічний його ближній і брат, який не має жінки, адже усі жінки світу можуть бути його дружиною. Це байка, бо в ній багато чого повчального, але ця наука настільки проста, що не потребує великих премудростей: вистачить лише здорового глузду. На глядача чекатиме колоритний карпатський світ зі своїми премудростями та духами, кумедними ситуаціями та гіркою правдою, яка викликає веселий сміх замість суму. Пісні, танці, народні музики – забавка для того, щоб збагнути життя. Вартість квитків 40-150 гривень.

14 липня о 18:00 Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) представить оперу «Аїда». У задушливому пустельному ландшафті, під нескінченно жарким небом склалася любовна піраміда: полонена ефіопська царівна Аїда, полководець Радамес і мстива цариця Амнеріс жадають повітря і любові. Потреба в щирості і справжніх почуттях змушує героїв діяти будь-якими засобами. Опера Д.Верді на 4 дії. Виконується італійською мовою з українськими субтитрами. Диригент-постановник – Мирон Юсипович. Режисер-постановник – Джузеппе Вішілія (Італія). Балетмейстер-постановник – Сергій Наєнко. Художники-постановники – Тадей Риндзак, Михайло Риндзак. Художник костюмів – Оксана Зінченко. Хормейстер – Василь Коваль. Вартість квитків 50-600 гривень.

14 липня  о 19:00  Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представить Симфонічний концерт «Полювання на Моцарта». В.А.Моцарт відомий сонячною, життєрадісною музикою, а також витівками та комічними епізодами, що супроводжували його життя. Лише у мажорних тональностях він писав для валторни – свого улюбленого інструменту, що веде свій родовід від мисливського рога.

 

Надзвичайно віртуозні твори різних авторів, які не під силу кожному музиканту, виконуватиме Костянтин Тимохін, концертмейстер групи валторн у Базельському камерному оркестрі. Це вражаюча музична мандрівка яскравими композиціями для валторни та її різновидів, зокрема, батька та сина Леопольда і Вольфганга Амадея Моцартів, а також сповнена розповідями про кумедні випадки з життя геніального композитора. Формат: Open-air. Дрес-код: Cocktail. Солісти: Костянтин Тімохін (Україна–Швейцарія), Академічний симфонічний оркестр «INSO-Львів» (Україна). Диригент: Оксана Мадараш (Україна). Вартість квитків 200-1000 гривень.

14 липня о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) запрошує на Концерт «Органна музика Богемії». У чарівну музичну подорож до Праги запрошує слухачів Органного залу Надія Величко. Вона підготувала вишуканий концерт із творів композиторів Богемії (так раніше називали Чехію) XVII-XVIII ст., коли капельмейстер Їржі Бенда будував підвалини того, на чому стоятимуть пізніше опери Моцарта, а Карл Піч учив Антоніна Дворжака грі на органі. Поруч із музикою видатних чеських органістів, таких, як Чорногорські, Бріксі, звучатимуть твори майже невідомих у нас Заха, Кухара, Лінка. Тривалість: понад годину. Виконує: Надія Величко – орган. Вартість квитків 50-120 гривень.

Програма концерту:

Б. Чорногорські – Токата

Й. Лінка – Преамбулум До мажор

Ф. Бріксі – Фуга до мінор

Ф. Бріксі – Токата ля мінор

Й. Кухар – Фантазія соль мінор

Я. Зах – Прелюдія і фуга до мінор

А. Рейха – Фугетта Соль мажор

Ї. Бенда – Сонатіна

К. Піч – Фуга Мі бемоль мажор

15 липня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представить Виставу «Ромео і Джульєтта в кінці листопада». Лірична комедія Я. Отченашека, сповнена любові, кохання та щастя, які не мають вікових кордонів. «Хто сказав, що право на щастя мають тільки молоді? Герої нової постановки заньківчан стверджують: кохання і щастя не мають вікових кордонів! Ліхтарі, які створюють атмосферу романтики, картина із зображенням закоханої пари у правому кутку, малюнок нічної Праги на стіні у глибині сцени, а особливо запальні ритми мексиканської «Кукарачі» роблять виставу життєствердною, трішки філософською і надзвичайно ліричною» . Режисер-постановник – Алла Бабенко. Художник-постановник – Людмила Боярська. Музичне оформлення – Богдан Мочурад. Помічник режисера – Михайло Рудко, Костянтин Шелест. Вартість квитків 40-150 гривень.

15 липня о 18:00 Театр ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26) запропонує глядачам моновиставу «Тринадцята жінка». Сценічне прочитання п’єси Теодозії Зарівни про долю відомої голівудської актриси німецького походження. І хоча ім’я героїні у виставі не називають, однак лунає багато пісень Марлен Діхріх і уривків з роману Ернеста Хемінгуея. Відтак глядач відразу розуміє, що йдеться про історію любові цих відомих людей. Їхні платонічні почуття в листах тривали майже 30 років. Моновистава. Тривалість – 120 хв. Режисер-постановник – Алла Бабенко.тХудожник – Орест Гелитович. Пластика – Олена Балаян.

14-15 липня Культурно-мистецький центр «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) запрошує на Місяць авторських читань 2018. Найбільший транскордонний літфестиваль Центральної Європи МАЧ учетверте в Україні (і вдев’ятнадцяте в Європі!) збирає упродовж цілого місяця найцікавіших авторів та читачів польської, чеської, словацької, української та турецької літератур. Почесна гостя МАЧ 2018 – Туреччина, тож щодня у Львові зустрічайте турецьких письменників та письменниць, які разом зі своїми колегами з Польщі, Чехії, Словаччини та України мандруватимуть усіма містами фестивалю, і завершуватимуть своє турне саме у нас, у «Дзизі» на Вірменській, 35.

14-15 липня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) запрошує на виставку “Реліквії єврейського світу Галичини”. Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу “Реліквії єврейського світу Галичини”, присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.Експозиція виставки “Реліквії єврейського світу Галичини” розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

14-15 липня Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1) представляє виставку “Антична спадщина”. У фондовій колекції Львівського музею історії релігії чимало пам’яток періоду античності. Ця виставка є спробою якнайширше представити колекції пам’яток, що висвітлюють тему релігії і міфології стародавніх Греції і Риму. Для експонування відібрано дві групи предметів – музейну археологічну античну колекцію і твори мистецтва XVI–XIX століть, які увібрали у себе найкращі витвори уяви греко-римського періоду. Автори виставки свій задум поділили на п’ять тематичних блоків. Чотири – “Божество”, “Місто. Уламки”, “Світло”, “Оберіг” – речі з фондової групи “Археологія”, п’ятий блок – твори мистецтва на міфологічну тематику. Археологічні знахідки, а це майже 50 одиниць, представлені статуетками “Погруддя богині Кібели”, “Венера Медицейська”, “Меркурій”, керамічним посудом, теракотовими світильниками, мармуровими, теракотовими, бронзовими скульптурами. Датування цих речей простягається від періоду високої класики – V ст. до н. е. – до перших століть нової ери.Достойне місце в експозиції знайдуть твори мистецтва: живопис XVIII–XIX ст. (картини “Юпітер і Іо”, “Аврора”, “Викрадення Зевсом Європи”, “Божественне Правосуддя”, інші), гравюри XVI–XVIII ст. (“Купідон і Психея”, “Жертвоприношення Церері”, “Тесей і Мінотавр”), скульптури (“Юпітер”, “Діана”, “Танцююча менада”), вироби з художнього металу (таріль “Втеча Паріса і Єлени”, свічники, чаша) та інші речі.

14-15 липня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представляє виставку “Скарби династії Цін”. Унікальне зібрання артефактів минулого китайської культури та історії: авторські твори різних майстрів кінця 18 – початку 19 сторіччя. Шаблі, ритуальні кинджали, предмети релігійного призначення, вироби зі срібла, слонової кістки, цінних порід дерева та інші предмети, в яких простежуються ідеї буддизму, даосизму, конфуціанства, чисельні етнографічні традиції, події середньовічної історії, а також усієї історії правління династії Цін. Усе це має велике художнє та історичне значення. Виставка цікава не тільки художньою та естетичною складовою особистих предметів останнього китайського імператора династії Цін Пу Ї, але і його особистою історією. Пу Ї, останній імператор Китаю, який успадкував маньчжурський трон у віці двох років у 1908 році, а вже у 1924 році, після багатьох соціально-політичних змін у Китаї, був повністю відсторонений від влади, і змушений покинути Китай. Після певних політичних подій, імператор був ув’язнений урядом СРСР у 1945 році. У в’язницях радянського союзу провів 5 років, де, сподіваючись на помилування з боку Сталіна, віддав владі частину своїх фамільних дорогоцінностей. Проте це не допомогло, і у 1950 році за рішенням Сталіна Пу Ї було передано китайським комуністам, які ув’язнили імператора майже на 10 років. За ці роки частина імператорських предметів просто була прихована у різних місцях.

14-15 липня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представить виставку “Золота симфонія епохи”. Унікальність виставкового проекту полягає не тільки у представленні предметів з дорогоцінного металу вишуканої обробки, а і у композиційно представленій експозиції, яка відображає суспільне та духовне життя тогочасного суспільства.Презентовані експонати дають можливість творчо осмислювати продукт синтезу давніх культур народів, що населяли Причорноморські степи на межі VI-І ст. до н. е., сформували особливу культуру й зробили вагомий внесок у світове надбання, а також вирішують ряд освітніх і просвітницьких завдань, знайомлячи відвідувачів з міфологією античного світу Північного Причорномор’я.

14-15 липня Мистецька галерея “Зелена Канапа” (вул. Вірменська, 7) представить виставку живопису Дениса Струка “Поліфонія”. Львівський художник Денис Струк, відомий також як автор інсталяцій з гутного скла, представляє персональну виставку живопису “Поліфонія”. Лінії і стовпи електропередач, просвіт сонця в сплетінні гілок дерев, відображення сонячних бліків у воді, навіть жіноче тіло Струк зобразив яскравим зеленим кольором. Все наповнене сміливими кольорами, що як і в музичній поліфонії мають самостійне значення, зберігаючи рівноправність. Близько 20-ти олійних полотен створених протягом останніх 2 років є дуже промовистими своїми тонкими емоційними враженнями переданими за допомогою пульсуючого кольору. В поліфонії візуального ряду, який побачимо на цій виставці зазвучать абстрактні полотна, пейзажі вирвані з швидких імпульсів отриманих під час подорожей.

14-15 липня Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6) представляє виставку Андрія Боярова Copy/Past. У цьому виставковому проекті Андрій Бояров вдається до практики апропріації, щоб звернути увагу на проблеми вивчення та збереження архівів митців та фотографів, які працювали у Львові у першій половині ХХ століття. “Роботи, використані у цьому проекті, – авторські. Вони належать непересічним діячам передвоєнної львівської сцени нових тоді медіа – фотографії і фільму. Серед них Яніна Мєжецка, Вітольд Ромер, Ное Лісса та Владислав Беднарчук. Незважаючи на те що рівень їхніх творів знаходився у співголоссі з тогочасними глобальними модерністичними пошуками, локально статусу “митців” вони фактично не мали, і не мають до тепер. Під визначення “аматорів” (навіть у найкращому значенні) вони також не підпадають, а найчастіше їхня освіта і професійна діяльність перебувала поза художніми аспіраціями. Я збільшую їхні праці, у порівнянні з оригіналами, але, напевно, не перебільшую – в стосунку до (не)належного тепер їм місця світових гравців у локальній історії мистецтв”, – наголошує художник. Виставка COPY/PAST є частиною програми Міського медіаархіву “[роз]Архівування”, що покликана популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості і використовувати архівні матеріали у неакадемічних формах та форматах.

Залишити відповідь