Куди піти і що подивитися у Львові 19-20 січня

0
1583

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

19 січня о 19:00 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) запрошує на концерт Івана Поповича «На Різдво зірка палає». Проникливий голос, потужна енергетика і харизма пісенного отамана Карпат – Івана Поповича. Глядачі зможуть почути і насолодитися як прем’єрами нових пісень і колядок, так і всім відомими хітами. В його піснях зібрана вся краса Карпат, а мелодійні композиції ніколи не залишають байдужими слухачів. Пісні з репертуару Івана Поповича належать до Золотого фонду української естради. Мабуть нема таких, хто б ні коли не чув «Золото Карпат», чи «Розлук не буде», які якнайкраще висловлюють найтепліші емоційні переживання. Під час його виступів не буває пасивних глядачів. Сам того не помічаючи, починаєш наспівувати «Жменька рідної землі», а то й тягне пуститися у танок.

20 січня о 12:30 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) запрошує на музичну програма «Бал казок». Чарівний світ казок, коли на бал поспішають різні чарівні герої, де відбуваються неймовірні чудеса. Глядачі зустрінуться з улюбленими казковими персонажами: Фея, Чарівник, Отаманша і розбійники, Карл і Клара, Кіт у чоботях, Попелюшка. І, як завжди, все закінчиться перемогою добра над злом. Дружба та любов здолають всі перепони. Автор ідеї – Н. Карпінець, режисер – І. Павлюк , фортепіано – О. Мацелюх.

20 січня 2019 о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) запрошує Концерт на замовлення в Органному залі. Та програма, що набере найбільшу кількість голосів, і буде звучати в Органному 20 січня.

19-20 січня Галерея Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35б) представляє виставку Марини Наумчук «Особиста історія». У проекті «Особиста історія» мисткиня об’єднує усі базові сфери людської щоденної діяльності та духовності. Експозиція умовно розділена на дві частини. Перша – серія робіт міні текстилю, що зосереджені на фіксації особистого екзистенційного потоку та дослідженні себе самої, власних переживань та історії; друга – відеофіксація перформансу, покликаного торкнутись теми ідентифікації особистості в щоденній рутині справ, коли занурені в роботу, ми втрачаємо найважливіше — відчуття присутності в теперішньому моменті, і прикриваючись роботою втікаємо від реальності навіть не усвідомлюючи цього. Марина Наумчук – молода художниця, яка працює в різних напрямках мистецтва, таких як художній текстиль, сучасний живопис, колаж, фотографія, а також перфоманс. Народилась в 1986 році в місті Вінниця, з 2010 року живе і працює у Львові. В 2016 р. закінчила Льввівську національну академію мистецтв (кафедра художнього текстилю, ОР Магістр,) а з 2017 – навчається в аспірантурі ЛНАМ, де досліджує сучасний художній текстиль в інтердисциплінарному полі. До сфери інтересів належить пошук зв’язків та взаємовпливів різних форм мистецтва, візуального та динамічного. Кураторка проекту: Оксана Шпакович. Проект буде чинним до 20 січня 2019 року, однак на дні переглядів можлива тимчасова зміна експозиції.

19-20 січня Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Вежа» (вул. Підвальна, 4) представить виставку «Metropolis. Минулі утопії майбутнього». У новоствореному Центрі відбудеться Львівська репрезентація проекту «Metropolis. Минулі утопії майбутнього», куратором якого виступив Павло Гудімов та арт-центр «Я Галерея», основною темою є погляди візіонерів минулого на майбутнє. Окремим розділом виставки є проекти, присвячені повоєнній реконструкції Хрещатика і Києва загалом, що зберігаються у Національному заповіднику «Софія Київська» та Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В. Г. Заболотного у діалозі з гравюрами Джованні Батіста Піранезі. Виставка вже відбувалася у Києві як спецпроект «Книжкового арсеналу» 2018, де зібрала широке коло зацікавлених, і тепер має на меті донести свої ідеї до львівського глядача. На виставці представлені погляди митців у площині архітектури, винаходів, кіно, ілюстрації та фантазій. Оглянути виставку можна щодня, крім понеділків, 3 12:00 до 18:30. З 8 листопада (Міжнародного Дня Урбаністики) розпочне роботу лекторій в рамках виставки.

19-20 січня Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької (м. Львів, вул. Листопадового Чину, 7) представляє виставку «Українська народна вишивка із колекції Олени та Ольги Кульчицьких». На експозиції Ви зможете оглянути унікальні взірці вишивок із різних етнографічних регіонів Західної України, жіночі вишиті сорочки, які зібрала художниця, акварелі із зображенням народного одягу та фотографії.

19-20 січня Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) запрошує на виставку Олега Любківського «…Художні трактати про місто, що колись називалося Czernowitz». Виставка «…Художні трактати про місто, що колись називалося Czernowitz» Олега Любківського – це дивний сплав вражень та емоцій від урбаністичної культури, в даному випадку Чернівців, що виявляють становлення європейської культури на наших теренах. Час невблаганний, він поглинає все. Проте, новітній вибух урбанізації з його футуристичними новобудовами назавжди змінює обличчя міста, що має власне «обличчя», характер врешті-решт. Тож авторський проект Олега Любківського намагається силою мистецтва затримати у часі «ту прекрасну мить», коли ще відчуваєш неповторну атмосферу. Хто, як не художник чернівчанин може краще «провести» нас рідним містом, відкрити для нас його чар. А дивуватися є чому – розкішна архітектура, що оживає не менш цікавою публікою, яка крокує вуличками міста. І кожна історія особлива, мов ретро фото, віднайдене в антикварній крамниці міста, де книгарень було більше ніж кав’ярень.

19-20 січня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) запрошує на виставку малярства на склі Марти Базак «Ангели Різдва». Ангели Марти Базак наскрізною ниткою об’єднують все – гобелени, живопис, графіку, батік і колажі. Окремою сторінкою її захоплення є традиційна техніка декоративного розпису на склі, де ангели живуть іншим життям у межах маленької картини. На виставці представлено вісімнадцять робіт мисткині, зокрема зображення Богородиці в оточенні ангелів Різдва, а також портрети святих Миколая, Параскеви, Варвари, Анни, Катерини. То ж багато хто зможе вперше побачити портрет патрона-покровителя, ім’я якого носить. Марта Базак – живописець, графік, художник декоративно-прикладного мистецтва, науковець. За свою творчу кар’єру пані Марта була учасницею приблизно ста художніх виставок, у тому числі 16 персональних. Її твори зберігаються у Національному музеї народного та декоративно-прикладного мистецтва у Києві, Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського в Коломиї, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та приватних колекціях в Україні, Канаді, Німеччині, Польщі, США, Франції.

19-20 січня Музей «Храм Івана Хрестителя» (вул. Ужгородська, 1)  запрошує на  виставку «Євген Безніско. Сакральне» . Представлені роботи, присвячені образу Ісуса Христа. Безніско Євген Іванович – відомий український графік, народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Понад 50 років працював над художніми роботами за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника. Автор низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, портрет кардинала Йосипа Сліпого авторства Євгена Безніска був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові ІІ у 1996 р. Роботи митця зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади та Франції.

19-20 січня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на виставку «Відомий і невідомий Труш. З мандрів. Постаті». В експозиції представлено творчий доробок Івана Труша, художника-новатора, який впроваджував нові малярські прийоми і послідовно утверджував переваги пленерного живопису у національному мистецтві. Роботи, що описують численні мандри митця Наддніпрянською Україною, Гуцульщиною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу, проникнуті романтизмом і лірико-поетичним забарвленням. Галерея портретів, що будуть представлені в експозиції «Постаті», знайомить нас із громадськими діячами того часу, що брали активну участь у суспільно-політичному й економічному житті краю, греко-католицьким духовенством, членами родини художника, дуже тонко передає нам внутрішній світ особистостей, сучасників Івана Труша.

Залишити відповідь