Куди піти і що подивитися у Львові 2-3 лютого

0
1136

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

2 лютого о 15:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) представляє вечір «Фантазій» Павла Гінтова. Він щирий і відвертий як на сцені, так і у житті. Піаніст Павло Гінтов відомий у світі не тільки своїм талантом, а й активною громадянською позицією та підтримкою України. Павло народився у Києві, вчився там у спеціалізованій музичній школі, потім – у Московській консерваторії, а з 2006 року – у Школі музики Манхеттену (США). Закінчив там магістратуру та став доктором філософії у музиці. Живучи в Америці, музикант бере участь в акціях протесту, засуджуючи російську агресію проти України, активно просуває українську класичну музику. Павло Гінтов – володар багатьох премій престижних конкурсів, зокрема отримував перший приз та чотири особливих призи на Міжнародному конкурсі Такамацу (Японія, 2006) та перший приз на міжнародному фортепіанному конкурсi Бредшоу та Буоно (Нью-Йорк, 2010). Виступав із провідними оркестрами Токіо, Нью-Йорка, Берліна, гастролював по Європі, Північній Америці, Африці та Азії. Його концерти проходили у Карнеґі-холі в Нью-Йорку, Symphony Space на Бродвеї, в залі Верді в Мілані. На початку лютого Павло Гінтов гратиме свої улюблені фортепіанні фантазії у Львівському органному залі та розповідатиме про музику, якій присвятив свою докторську дисертацію. Концерт цілковито складатиметься з фантазій для фортепіано від Йоганна Себастьяна Баха до Федора Якименка. У цих творах слухачі зможуть розрізнити багатство відтінків почуттів, свободу, політ і найвищу майстерність.

Гратиме і розповідатиме про музику Павло Гінтов – фортепіано (США)

Й.С. Бах – Фантазія ля мінор, BWV 922

К.Ф.Е. Бах – Фантазія До мажор

В.А. Моцарт – Фантазія фа мінор, К 908 (транскрипція П. Гінтова)

Л.В. Бетовен – Фантазія. op. 77

Й. Гайдн – Фантазія До мажор

Дж. Корільяно – Фантазія на остінато

Ф. Якименко – Соната-Фантазія

Ф. Шопен – Фантазія фа мінор, op. 49

2-3 лютого Музей «Храм Івана Хрестителя» (вул. Ужгородська, 1)  запрошує на  виставку «Євген Безніско. Сакральне» . Представлені роботи, присвячені образу Ісуса Христа. Безніско Євген Іванович – відомий український графік, народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Понад 50 років працював над художніми роботами за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника. Автор низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, портрет кардинала Йосипа Сліпого авторства Євгена Безніска був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові ІІ у 1996 р. Роботи митця зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади та Франції.

2-3 лютого Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на виставку «Відомий і невідомий Труш. З мандрів. Постаті». В експозиції представлено творчий доробок Івана Труша, художника-новатора, який впроваджував нові малярські прийоми і послідовно утверджував переваги пленерного живопису у національному мистецтві. Роботи, що описують численні мандри митця Наддніпрянською Україною, Гуцульщиною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу, проникнуті романтизмом і лірико-поетичним забарвленням. Галерея портретів, що будуть представлені в експозиції «Постаті», знайомить нас із громадськими діячами того часу, що брали активну участь у суспільно-політичному й економічному житті краю, греко-католицьким духовенством, членами родини художника, дуже тонко передає нам внутрішній світ особистостей, сучасників Івана Труша.

2-3 лютого Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» (просп. Чорновола, 45г) представляє Мандрівну виставку «Майдан: простір творчості». Майдан: простір творчості – це проекти студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, створені у часи Революції Гідності. Виставку доповнюють оригінальні експонати з фонду Національного музею Революції Гідності. Виставка представляє 4 проекти:

«Карби Майдану» – експериментальний артбук із металу. За концепцією авторки Віри Риліної, цей проект співвідносить міць і вагу слова з такими ж характеристиками металу.

«Автограф Майдану» – серія акцидентних абеток, де авторка Ольга Кисельова використовує прототипи шрифтів, застосовуваних майданівцями в різний спосіб і на різному матеріалі.

«Апостоли гідності. Відважний щит України» – серія з 12 плакатів від Марини Шевчук. Вона поєднує, вишиковує стрій щитів – уособлення захисників Майдану поряд зі священними гаслами-посланнями, які були сенсом життя героїчних оборонців.

«Це – медіавійна» – серія плакатів Марини Лукашенко. Авторка викриває цинічну політику Росії у використанні інформаційної зброї, яка деформує свідомість населення передусім країни-окупанта.

Календарі та плакати на тему Майдану, присвячені російській інформаційній і військовій агресії.

 

Залишити відповідь