Куди піти і що подивитися у Львові 26-27 січня

0
1191

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

26 січня о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) представляє концерт «Французька органна музика». Франція має давній сентимент до органа. Почалося все у XII столітті, коли у соборі Нотр-Дам де Парі склалася школа Органуму – найпершої європейської багатоголосої музики. А далі було пишне бароко з витонченими та виразними творіннями королівського органіста Кліко і технічна революція XIX століття, коли Кавайє-Коль побудував перший симфонічний орган. Французькі композитори змагалися у масштабності та красі творів, написаних для «короля музичних інструментів». Органістка Олена Мацелюх даруватиме гостям концерту музику Сезара Франка, Леона Боельманна, Каміля Сен-Санса, Олександра Гільмана та П’єра Кушеро.

Програма концерту:

С. Франк ‒ Grand Choeur

Л. Боельманн ‒ Готична сюїта

К. Сен-Санс ‒ «Акваріум» із «Карнавалу тварин»

Ж. Ален ‒ «Літанія»

А. Ґільман ‒ Соната №1, 3 частина – Токата

Б. Котюк ‒ «Tet-a-tet»

П. Кушеро ‒ «Симфонічне Скерцо»

Ж. Лянґле ‒ «Епілог памяті Дж.Фрескобальді»: «Фантазія», «Прелюдія в стилі Kyrie», «Епілог».

27 січня о 12:30 На камерній сцені Львівської філармонії (вул. Чайковського, 7)  можна буде переглянути казку-опера М. Лисенка «Коза-дереза». Свято для наймолодших – від 4 до 10 років – дитяча комічна опера за М.Лисенком. Створена для найменших глядачів, ця історія дозволить і їм долучитися до світу музики й полюбити його з дитинства. Казкові персонажі: Коза, Дід, Заяць, Вовк, Ведмідь, Рак. Оповідач – Л. Винницькано, фортепіано – О. Владиславська.

26-27 січня Книгарня «Книжковий Лев» (просп. Шевченка, 14) представляє виставку «Дивні коляди». Ще з давніх-давен Коляда мандрує крізь часи, наповнюючи теплом і радістю різноманітні зимові святкування різних народів. Ці ритуальні пісні кочують ще з римських традицій, європейських звичаїв та релігійних обрядів. В нас в Україні спочатку їх пов’язували з культом предків та язичницькими обрядами народження нового сонця. Згодом Коляда набула релігійного змісту, глибоко вкорінюючись у традицію християнського Різдва. Обряд колядування завжди супроводжувався театральним дійством: ритуальним вітанням господарів та їх родини, танцями, піснями та побажаннями, що надавало їм яскравого магічного значення. Образи подій та історій, про які співалося в Колядах, мали язичницьке і християнське походження, які переплітаючись між собою, створювали особливу міфологію та самобутнє уявлення про світ. В них співалося про Сонце, Місяць, зорі, казкових тварин, дерева, традиції та магічні дійства, згодом про Христа, Святу Родину, різних Святих, що опікувалися своїми людьми. Все це створювало особливий дух, від яких виникало відчуття єдності тепла та доброти. Тарас Кеб та Петро Буяк – самобутні художники, які надзвичайно чутливо відчувають і вміло передають глибину, тепло і яскравість давніх коляд. З-під їхніх пензлів народжуються багатоголосі, кольорові та натхненні «дивні Коляди». Збагачуючи своє уявою традиційні зимові коляди, вони додають від себе зовсім несподіваних героїв, нові образи та розповіді. Намагаючись передати всю повноту емоцій та відчуттів, які вирують у традиціях святкування різдвяних свят, створюють свою особливу і неповторну «Коляду».

26-27 січня Художньо-меморіальний музей Олени Кульчицької (м. Львів, вул. Листопадового Чину, 7) представляє виставку «Українська народна вишивка із колекції Олени та Ольги Кульчицьких». На експозиції Ви зможете оглянути унікальні взірці вишивок із різних етнографічних регіонів Західної України, жіночі вишиті сорочки, які зібрала художниця, акварелі із зображенням народного одягу та фотографії.

26-27 січня Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) запрошує на виставку Олега Любківського «…Художні трактати про місто, що колись називалося Czernowitz». Виставка «…Художні трактати про місто, що колись називалося Czernowitz» Олега Любківського – це дивний сплав вражень та емоцій від урбаністичної культури, в даному випадку Чернівців, що виявляють становлення європейської культури на наших теренах. Час невблаганний, він поглинає все. Проте, новітній вибух урбанізації з його футуристичними новобудовами назавжди змінює обличчя міста, що має власне «обличчя», характер врешті-решт. Тож авторський проект Олега Любківського намагається силою мистецтва затримати у часі «ту прекрасну мить», коли ще відчуваєш неповторну атмосферу. Хто, як не художник чернівчанин може краще «провести» нас рідним містом, відкрити для нас його чар. А дивуватися є чому – розкішна архітектура, що оживає не менш цікавою публікою, яка крокує вуличками міста. І кожна історія особлива, мов ретро фото, віднайдене в антикварній крамниці міста, де книгарень було більше ніж кав’ярень.

26-27 січня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) запрошує на виставку малярства на склі Марти Базак «Ангели Різдва». Ангели Марти Базак наскрізною ниткою об’єднують все – гобелени, живопис, графіку, батік і колажі. Окремою сторінкою її захоплення є традиційна техніка декоративного розпису на склі, де ангели живуть іншим життям у межах маленької картини. На виставці представлено вісімнадцять робіт мисткині, зокрема зображення Богородиці в оточенні ангелів Різдва, а також портрети святих Миколая, Параскеви, Варвари, Анни, Катерини. То ж багато хто зможе вперше побачити портрет патрона-покровителя, ім’я якого носить. Марта Базак – живописець, графік, художник декоративно-прикладного мистецтва, науковець. За свою творчу кар’єру пані Марта була учасницею приблизно ста художніх виставок, у тому числі 16 персональних. Її твори зберігаються у Національному музеї народного та декоративно-прикладного мистецтва у Києві, Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені Йосафата Кобринського в Коломиї, Івано-Франківському краєзнавчому музеї, Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та приватних колекціях в Україні, Канаді, Німеччині, Польщі, США, Франції.

26-27 січня Музей «Храм Івана Хрестителя» (вул. Ужгородська, 1)  запрошує на  виставку «Євген Безніско. Сакральне» . Представлені роботи, присвячені образу Ісуса Христа. Безніско Євген Іванович – відомий український графік, народний художник України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка. Понад 50 років працював над художніми роботами за мотивами творів Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Василя Стефаника. Автор низки портретів визначних культурних і громадських діячів України. Зокрема, портрет кардинала Йосипа Сліпого авторства Євгена Безніска був подарований від Львівщини Папі Івану Павлові ІІ у 1996 р. Роботи митця зберігаються в музеях США, Аргентини, Канади та Франції.

26-27 січня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на виставку «Відомий і невідомий Труш. З мандрів. Постаті». В експозиції представлено творчий доробок Івана Труша, художника-новатора, який впроваджував нові малярські прийоми і послідовно утверджував переваги пленерного живопису у національному мистецтві. Роботи, що описують численні мандри митця Наддніпрянською Україною, Гуцульщиною, Кримом, Італією та країнами Близького Сходу, проникнуті романтизмом і лірико-поетичним забарвленням. Галерея портретів, що будуть представлені в експозиції «Постаті», знайомить нас із громадськими діячами того часу, що брали активну участь у суспільно-політичному й економічному житті краю, греко-католицьким духовенством, членами родини художника, дуже тонко передає нам внутрішній світ особистостей, сучасників Івана Труша.

Залишити відповідь