Куди піти і що подивитися у Львові 6-7 квітня

0
1406

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

6 квітня о 19:00 Клуб «Picasso» (вул. Зелена, 88) запрошує на концерт гурту Mountain Breeze. Фіналісти шоу «Х-фактор 7» виконають хіти, з якими так сміливо проходили з ефіру в ефір відомого українського телепроекту. Крім цього, хлопці потішать і авторським матеріалом, який так само торкнеться серця кожного меломана. Хлопці виступлять із новими піснями і вже відомими публіці хітами. Концерт відбудеться в межах #mbtour групи. Фанати одними з перших почують наживо композиції альбому Say It Loud, який вже готується до виходу.

6-7 квітня Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6) запрошує на Фотовиставку «Світло у їхньому домі». Більшість світлин виставки зроблені наприкінці 1920-х – протягом 1930-х років Яном Отко, який працював у той час у банку та інших фінансових установах Львова.Для Яна Отка фотографія була не лише інструментом фіксації часу за посередництвом світла – він цікавився фотографією як процесом, був її аматором. Після одруження із Софією Блонською він активно взявся документувати життя своєї сім’ї. Народження сина Андрія у 1935-му році додало йому стимулу фотографувати ще більше. Часто Ян без зупину витрачає кадри плівки, коли намагається зберегти щасливі сімейні моменти та вловити дорослішання сина. Результатом стали сотні знимок, які хоча й аматорські, але передають нам важливі знання про модерну сім’ю, побут та відпочинок. Окрім цього, родинні історії ми бачимо крізь призму екстер’єру та інтер’єру, тож колекція дозволяє відчути атмосферу міського життя львівського середнього класу 1930-х років. Фотографії, представлені на виставці, є частиною приватного сімейного архіву Яна та Софії Отків, були опрацьовані і входять до колекції Міського медіаархіву Центру міської історії.

6-7 квітня ТРК Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226а) запрошує Виставку роботів та трансформерів. Виставка роботів та трансформерів з металу, в повну величину, що увійшла в «Книгу Рекордів України» На ній представлено більше 20 роботів із металу. Оптимус Прайм – висота якого 3,5м. Бамблбі – вага якого більше тони, справжня машина трансформер та шоу танцюючих роботів. Квитки: дорослий – 50 грн, дитячий – 40 грн. Дітям до 4-х років вхід безкоштовний.

6-7 квітня Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Вежа» (вул. Підвальна, 4) запрошує на иставку «Іван Левинський. Імпульс» Виставка «Іван Левинський. Імпульс» – це перший захід Року Левинського, що був проголошений з метою вшанування 100-річчя з Дня смерті видатного українського будівничого, архітектора, промисловця, громадського діяча, професора та філантропа Івана Левинського. Проект досліджує спадщину архітектора в сучасному розрізі, виносить в широкий суспільний дискурс її значення для України та вписує у світовий контекст. Розкриває нові ракурси здобутків Івана Левинського й дає можливість глядачеві осягнути феномен цієї визначної постаті.

6-7 квітня Львівський музей історії релігії (пл. Музейна, 1) запрошує на виставку «Quadragesima. Символи орнатів Великого посту». На виставці представлені пам’ятки XVIII–XX століть: орнати, далматики, сто́ли, маніпули. Також предмети, які використовують в літургійному дійстві: бурси, вельони (покрівці). Організатори мали за мету розповісти про символи Страстей Христових, які зображено на літургійних тканинах, їхнє значення, пояснити що таке орнат, його кольорову гаму, види. Відвідувач ознайомиться з образною символікою усього земного життя Ісуса Христа – від його народження до Воскресіння. Цікавими є орнати, на яких зображено основні християнські символи: тайної вечері, зради Юди, арешту Ісуса, відречення св. апостола Петра, тортур, хреста омивання рук Понтієм Пилатом, Воскресіння, роздертої завіси Єрусалимського храму, інші. Привертають увагу зображення півня, меча з відрізаним вухом, списа Лонги́на, черепа, глечика з водою, тернового вінка. Окрім того, представлять відреставрований прапор товариства кухарів «Злагода» із зображенням Тайної вечері. На виставці вперше експонуються речі, збережені і надані курією Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. Доповнять експозицію живописні роботи Симона Чеховича, Едварда Лепшого, Алекса Владимирського з фондової збірки Львівського музею історії релігії.

6-7 квітня Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) запрошує на виставку «Мій Sacrum». В експозиції представлені живописні роботи трьох сучасних українських митців: Галини Новоженець, Оксани Андрущенко та Ігоря Романка. Живописці Оксана Андрущенко, Галина Новоженець, Ігор Романко (Львів) по-різному відчувають Sacrum. У живописі Оксани Андрущенко сфера Sacrum охоплює щоденний предметний світ і надає йому одухотворення та піднесення. Глеки і джезви говорять про небуденне, про світ і космос. І все це в супроводі символів-кодів, що свідчать про щось далеке, первісне, прадавнє, святе. Містерія світу і незбагненна таємниця – у творах Галини Новоженець. Доторк до світла, матеріалізація світла творять «мій Sacrum» – ірраціональний та відсторонений. Смуга світла і смуга пітьми, містичний простір і містичний час, міжчасся, майбутнє й теперішнє… «Віддзеркалення», «Тріада», «Інший простір» – про це свідчать самі назви її творів. Сакралізація живописного простору полотен Ігоря Романка – велична божественна дійсність, хиткий місток між небом і землею, невидима межа між земним і неземним світом – створюють відчуття вічності, минущості і скінченності одночасно. Пантеїстичний погляд на світ, де Божий доторк прочитується у всьому – чи то в стеблі, чи в дрібному деревці …

6-7 квітня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) запрошує на виставковий проект «ангел-О-творення». Традиції львівських зустрічей притягують різноманіттям: іноді це майстерня художника, часом – кав’ярня, деколи – одна із звичайних львівських вулиць, або – вернісаж… Сім учасників – Оксана Андрущенко, Лілія Баб’як, Мирослав Дедишин, Ігор Іванів, Володимир Луцик, Петро Старух, Оксана Романів-Тріска пропонують посперечатись «чи мають смисл тематичні виставки»?… Тема сакральних символів належить до універсальної позачасової категорії. Вони актуальні не лише як знаки релігійного світосприйняття – це відгомін національної історії у різноманітті мистецьких практик. Крізь них струменить наша філософія буття… Проте ХХІ століття докорінно ламає екзистенційні постулати: живучи в час невпинної трансформації, лише від нас залежить, що з минулого перейде в майбутнє… Отже, АНГЕЛИ у проекті АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ – це про наші з вами спільні символи – якими вони є, якими будуть і чи будуть взагалі…

6-7 квітня Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) запрошує на ретроспективну виставка Мирослава Ягоди. На виставці представлені ранні твори, датовані другою половиною 1980-х рр., та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х рр – в експозиції понад сотня знакових робіт художника. Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького у 2019 р., покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

6-7 квітня Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6) запрошує на фотовиставку «Світло у їхньому домі». Більшість світлин виставки зроблені наприкінці 1920-х – протягом 1930-х років Яном Отко, який працював у той час у банку та інших фінансових установах Львова. Для Яна Отка фотографія була не лише інструментом фіксації часу за посередництвом світла – він цікавився фотографією як процесом, був її аматором. Після одруження із Софією Блонською він активно взявся документувати життя своєї сім’ї. Народження сина Андрія у 1935-му році додало йому стимулу фотографувати ще більше. Часто Ян без зупину витрачає кадри плівки, коли намагається зберегти щасливі сімейні моменти та вловити дорослішання сина. Результатом стали сотні знимок, які хоча й аматорські, але передають нам важливі знання про модерну сім’ю, побут та відпочинок. Окрім цього, родинні історії ми бачимо крізь призму екстер’єру та інтер’єру, тож колекція дозволяє відчути атмосферу міського життя львівського середнього класу 1930-х років. Фотографії, представлені на виставці, є частиною приватного сімейного архіву Яна та Софії Отків, були опрацьовані і входять до колекції Міського медіаархіву Центру міської історії.

Залишити відповідь