Куди піти і що подивитися у Львові 7-9 квітня

0
1218

Львів’ян та гостей міста чекають довгі вихідні, тому подій вартих уваги буде більше, ніж зазвичай. Менше лише буде театральних вистав, адже через Великодні свята театри не щодня ставитимуть вистави.

7 квітня о12:00 і 14:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представить виставу «Веселі ведмежата». Чого тільки не виробляють ці кумедні ведмежата Топ і Топочка. Та найбільше захоплення у малечі викликають мильні бульбашки, що їх ведмежата вправно пускають до залу. «А як ляльки можуть їсти вермішель?» – дивується дітвора. Творці вистави намагаються у звичному знайти незвичне, дофантазувати у виставі те, чого немає в п’єсі, дивувати і тішити свого глядача. Веселе музичне оформлення, чарівні ляльки, цікавий одяг сцени – все підкреслює емоційне сприйняття маленьких глядачів. А.Поліванова, переклад С. Якимової. Постановка – О. Новохацького. Художники – О. Городецька, Е. Босович. Музика – М. Вікторов. Вартість квитків 45 гривень.

7 квітня  о 14:00 на стадіоні «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) відбудеться футбольний матч 26-го туру Чемпіонату Української Прем`єр-ліги між НК «Верес» (Рівне) та ФК «Шахтар» (Донецьк).У поточному сезоні команди вже зустрічались двічі, та двічі перемогу святкували “шахтарі” з рахунками 1:2 та 2:0. Вартість квитків 40-70 гривень.

7 квітня о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) представить Передвеликодній органний концерт. Чи може якийсь інший інструмент передати страсті Христові так, як це робить орган? Солістка Органного залу Надія Величко підготувала дуже особливий концерт напередодні Великодня. Концерт, у якому зібрані найпроникливіші християнські твори для органу: Бах, Букстегуде, Перґолезі, Дандріє… Концерт, у якому можна почути українську духовну музику, яку дуже рідко виконують: композиції Ігоря Соневицького, Мечислава Сужиньського. Нехай вечір Великої суботи стане часом Великої музики.Програма:С. Шейдт – Хорал «Ісус лежав в обіймах смерті». Д. Букстегуде – Хоральна фантазія «До тебе взиваю, Господи…». Д. Перґолезі – Дві арії зі Stabat Mater. Й.С. Бах – Хоральна фантазія «Христос у кайданах смерті». Й.С. Бах – Хорали «До Тебе взиваю, Господи». Й.С. Бах – «У спокої та радості я відходжу». Й.С. Бах – Арія «Сльози, стогони” з кантати №21. М. Сужиньський – Імпровізація на тему «Святий Боже». І. Соневицький – «Страждальна мати». І. Соневицький  – «Отче наш». Г. Форе – In paradisum. Ж.-Ф. Дандріє – Пасхальний оферторій. Й.С. Бах – Ш.-М. Відор – Фінальний хор зі «Страстей за Матвієм»

8 квітня о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) запрошує на Великодній органний концерт. «У кожній музиці Бах, у кожному з нас Бог» . Органний концерт у Великдень складається виключно з творів Йоганна Себастьяна, композитора, якого недарма називають «П’ятим Євангелістом» Ісуса Христа. Органістка Олена Мацелюх подарує нам цю божественну музику в особливий вечір. Програма концерту: Й.С. Бах. Фантазія і фуга ля мінор. Прелюдія і фуга ля мінор. Хорал “Ich ruf’ zu dir, Herr Jesu Christ”. Прелюдія і фуга Ре мажор. Концерт Соль мажор у 3-х частинах. Фантазія і фуга соль мінор. Токата і фуга ре мінор

8 квітня о 21:00 !FESTrepublic Club (вул. Старознесенська, 24-26). Skovoroda Fest #8. Lineup: гурт ROCK-H – дадуть потужного драйву (must have на свято), DJ’s: Galytsky. Вартість квитків 130 гривень.

8 квітня 2018 о 22:00 Клуб «Picasso» (вул. Зелена, 88) представить вечірку «На Паску». Танці до ранку під українські пісні. За пультом dj Killa. Вартість квитків 100 гривень.

9 квітня о 14:00 Стадіон «Україна» (вул. Липова алея, 5) запрошує на Футбол. Чемпіонат України. «Карпати» (Львів) – «Зірка» (Кропивницький). В рамках 26-го туру чемпіонату України серед команд прем’єр ліги «зелено-білі» прийматимуть «Зірку» з Кропивницького.

9 квітня 2018 о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) запрошує на концерт «Орган при свічках». Вічні твори Баха, божественний голос органа, майстерне виконання Надії Величко та тремтливе світло свічок. У програмі – сім прелюдій з «органної книжечки», незакінчена Пастораль, маленька Alla breve, Фуга на тему Magnificat, улюблена багатьма Ave Maria та інші перлини. Неповторна атмосфера таїнства, тепла та величності моменту всіх слухачам Органного залу гарантована. Й.С. Бах: Сім хоральних прелюдій з «Органної книжечки». Пастораль Фа мажор. Alla breve Ре мажор. Adagio. Токата До мажор. Ave Maria (Й.С. Бах – Ш. Гуно). Фуга на тему Sopra il Magnificat. Вартість квитків 50-120 гривень.

9 квітня 2018 о19:00 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) представить Концерт симфонічного оркестру K&K Philharmoniker «Кращі оперні хори». Звучатимуть величні твори відомих композиторів, таких як Дж. Верді, Ж.Бізе, В.А.Моцарт, Н.Сметана, М.Лисенко, С.С.Гулак-Артемовський. Як і зазвичай, в програмі також знаменитий «Va, pensiero» з популярної опери Верді «Nabucco». Симфонічний оркестр K&K Philharmoniker та Український національний хор Львів. Диригент: Георг Кугі (Австрія). Хормейстер: Василь Яциняк (н.а. України). Вартість квитків 100-400 гривень.

7-9 квітня Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) триває виставка «Венеція – стан душі». Живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. Твори найкращих ведутистів Гварді, Белотто, Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П’єтро делла Веккіо та інших.

7-9 квітня Львівський історичний музей. Музей скла (пл. Ринок, 2 / вхід з вул. Ставропігійської) запрошує на виставку художнього скла в рамках Першої премії проф. А. Бокотея. На участь у конкурсі подали свої твори 28 представників молодої генерації львівської школи художнього скла. Це випускники та студенти єдиної в Україні кафедри художнього скла. Представлені роботи виконані протягом 2016-2018 рр. у довільній техніці.Лауреат І премії отримає змогу участі у ІІ Міжнародній конференції художників-склярів у м. Нінбо, КНР (покриття витрат на подорож та побут на території Китаю).  Переможці ІІ та ІІІ премії отримають грошові винагороди у розмірі 20 000 грн та 10 000 грн. відповідно. Конкурсні роботи всіх трьох переможців увійдуть у колекцію Музею скла в Нінбо, КНР.

7-9 квітня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) запрошує на виставку «Реліквії єврейського світу Галичини». Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу «Реліквії єврейського світу Галичини», присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

7-9 квітня Музей Пінзеля (пл. Митна, 2) представить виставку однієї картини: «Гуцульська богоматір» Казимира Сіхульського. Автор – один із найвідоміших художників-львів’ян польського походження, чия творчість припадає на першу половину ХХ століття й у переважній своїй більшості відображає природу, життя та звичаї жителів Гуцульщини. Захоплений художник відкривав для культурно-мистецького загалу Європи яскравий і барвистий світ української Гуцульщини, передаючи його вишуканими й експресивними засобами сецесійного малярства. Пропонований увазі відвідувачів знаменитий триптих «Гуцульська Богородиця» (1914) розкриває найвищий рівень професійної майстерності художника. Автор часто використовує форму триптиху для представлення сцен сакрального характеру, які не призначалися для розміщення у вівтарі. У серединній частині триптиху Богородиця з дитиною на руках зодягнені в барвистий гуцульський стрій. У бокових частинах дівчата-гуцулки з хрестом і глечиком. Цей триптих має ще іншу назву «Поклоніння пастушків».

7-9 квітня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) триватиме виставка «БойчукІЗМ». На виставці представлені твори Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка. Михайло Бойчук прагнув створити «нове українське мистецтво», що мало б під собою багате підґрунтя, прагнув відродити його від «самого кореня». Таким початком-коренем він вбачав іконопис періоду Київської Русі та Візантії. Проте використовуючи стилістичні та техніко-технологічні прийоми тих далеких часів – його «нове» мистецтво було навдивовижу сучасним, зрозумілим пересічній людині. Його сила полягала у стилізації чи навіть дещо буквалізації певних образів, уникаючи приземленості та буденної вульгаризації.

 

 

Залишити відповідь