Львівський театр покаже прем’єру

0
1045
Theatre performance concept with masks

У Першому театрі 6, 10, 11, 20, 23 і 24 травня відбудуться прем’єрні покази сюрреалістичної комедії «Джалапіта» за твором лауреатки Національної Шевченківської премії Емми Андієвської. Про це Депо Новин повідомили у Львівській міськраді.

«Джалапіта приходить у світ сповнений бажання творити та допомагати людям, і хоча стикається на своєму шляху з обмеженістю, сліпотою та зухвалістю, долає все, завдяки вмінню по-новому бачити звичні речі. Історія наповнена сюрреалістичними метаморфозами, неймовірними порівняннями і нездоланною добротою і буде однаково цікава як підліткам, так і людям старшого віку.

Вистава стане першою постановкою «Джалапіти» Емми Андієвської на українській сцені.

«Зазначений жанр сюрреалізму дозволяє експериментувати як із візуальною формою так і зі способом існування акторів. У п’єсі близько шістдесяти персонажів і всього десять акторів, кожен приміряє на собі п’ять-сім образів.

Графіті — яскраві сміливі малюнки, що перенесені зі стін будівель на сцену — невід’ємна складова вистави. Разом із відомим поп-арт художником Сергієм Якіменком автори вистави інтегрують вуличну культуру в театральний простір”, — розповідають організатори.

Для режисера Артема Вусика, відомого львів’янам пластичними виставами «Перетворення» і «Любов)» у театрі Лесі Українки, це перша львівська вистава, у якій використовується текст.

«Важливий акцент у виставі ми робимо на хореографію. Але текст Андієвської дуже потужний, — зазначає режисер. — І нам важливо було познайомити з ним глядача. Пластика не замінює текст, а доповнює його, розкриваючи сенси не лише дорослій, але й підлітковій аудиторії».

Разом з Артемом Вусиком фантазують на тему Джалапіти Ніна Хижна (хореографія), заслужений діяч мистецтв України Мар’ян Савіцький (простір та костюми) та Сергій Якіменко (графіті).

У «Джалапіті» задіяні актори театру: Юрій Курило, Марія Самсонова, Богдан Балко, Наталія Алексеєнко, Михайло Понзель, Ірина Занік, Мар’яна Кривдик, Олександр Трифонюк, Роман Скоровський, Олександр Чешеров.

Вистава відбудеться за підтримки управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради.

Залишити відповідь