Львовом пройшла хода звіздарів (ВІДЕО)

0
1606

Центром міста пройшла традиційна Хода звіздарів. Головним символом цьогорічного фестивалю стала звізда «Берегиня». Біля міської шопки на пл Ринок звіздарів зустрів міський голова Львова Андрій Садовий, який спільно з учасниками фестивалю заколядував та подякував за збереження традицій, пригостивши учасників ходи пампушками.

«Христос Рождається! Вітаємо кращих звіздарів світу! Те, що сьогодні ви є тут, — ви найкращі. Слава українським звіздарям!», — сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Сотні львів’ян і гостей міста змогли пройтися у сяйві різдвяних красунь, які щороку спалахують новим змістом, новими ідеями, аби прославити народженого Бога.

Головним символом цьогорічного фестивалю є звізда «Берегиня». На 12-ти променях Звізди зображені українські жінки з різних етнорегіонів, які рушниками стелять світлу долю України. У центрі звізди — Тризуб — давній символ сили та незалежності.

Милували львів’ян та туристів величні та великі (двометрові заввишки і у діаметрі) звізди, які створили громади сіл Новосілки, Гамаліївки, Мурованська об’єднана територіальна громада та спільнота Храму Успіння Пресвятої Богородиці з м. Дублян.

Щороку нові зірки поповнюють зіркову колекцію, спалахуючи новим змістом, новими ідеями.

Звіздарі катехитичної школи Св. Климента Папи презентували унікальні копії давніх автентичних гуцульських звізд.

Справжньою окрасою ходи звіздарів стали малі колядницькі звізди, майже 60 з яких були виготовлені на майстер-класах у Музеї народної архітектури і побуту у Львові ім. Кл. Шептицького, у Катехитичній та середній школах м. Дублян.

Гості фестивалю — звіздарі Батумі (Грузія), яких делегувало Херсонсько-Грузинське національно-культурне об’єднання.

Поліськими колядками та щедрівками на щастя та здоров’я віншували звіздарі із Луцька.

Довідка

Цьогоріч у Львові відбувається вже XIIІ Фестиваль «Спалах різдвяної звізди». Ідея фестивалю «Спалах Різдвяної Звізди» народилася у Музеї народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького. На сьогодні фестиваль є одним із найяскравіших, видовищних різдвяних заходів міста Львова. Завдяки організаторам фестивалю та майстрам звіздарської справи Богдану Новаку та Михайлу Швецю, виготовляти звізди та долучатися до «Ходи звіздарів» стало новою доброю різдвяною традицією.

Залишити відповідь