Модні купальники: У Львівській області розпочалися купання на Водохреща 2022 (ФОТО, ВІДЕО)

0
2278

Модні купальники: у Львівській області розпочалися купання на Водохреща 2022. Про це пише Депо Новин. Хоча влада закликала цього року не пірнати в ополонку заходи відбулися майже у всіх містах і селах.

Особливо гострі враження отримали ті, хто купався ще у першій половині дня, коли був сильніший мороз. Цікаво, що цього року жінки були більш сміливими, ніж чоловіки.

Перед початком купань воду у водоймах освятили священики. А самі ополонки на річках та озерах були вирізані у формі хрестів.

Більшість учасників купань вірять, що вода на Водохреще має цілющу силу.

Церква застерігає від надання магічного характеру водохресному купання – це народна традиція, яка існувала у християнських народів ще до прийняття християнства на Русі. З Хрещенням Русі (у 988 році) вона поступово поширилася і серед наших предків. У греків також є така традиція – на Хрещення 19 січня прийнято занурюватися у воду.

Залишається загадкою той факт, що Водохрещенська вода не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду.

Залишити відповідь