На Львівщині військові пенсіонери продовжать протести

0
1045

На Львівщині військові пенсіонери  21 березня (ветерани ЗСУ, МВС, ДПСУ, СБУ та інших силових структур) знову заблокують рух транспорту. Про це Депо Новин повідомили організатори акції протесту. Перекриття міжнародних трас відбуватиметься на пішохідних переходах у Бродах і Стрию. Блокування розпочнеться об 11:00.

Також відбудуться мітингу у містах Львів (проспект Свободи,біля пам”ятника Т.Г.Шевченка); Борислав; Броди; Дрогобич; Жовква; Золочів; Радехів; Самбір; Сокаль; Стрий; Трускавець; Турка; Червоноград; Буськ. Початок мітингів – 11:00.

21 березня у Києві біля будівлі Верховної Ради України, а також у всіх обласних центрах буде проведено черговий мітинг та протестні мирні акції ветеранів війни, бойових дій, антитерористичної операції, ветеранів військової служби та правоохоронних органів проти політики влади України щодо пенсійного забезпечення ветеранів.

“Ми вкотре наголошуємо, що постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» не вирішує проблему перерахунку пенсій та не сприймається військовими пенсіонерами і пенсіонерами органів внутрішніх справ через те, що норми цієї постанови не відповідають Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Зокрема, закон встановлює вичерпний перелік критеріїв для призначення та перерахунку пенсій і не дозволяє Кабінету Міністрів скасовувати їх.

В ситуації, що склалася, ветеранська спільнота вимагає припинити порушення Конституції та законів України і для виправлення ситуації в найкоротші строки пропонує:

 1.Проект Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо перерахунку пенсій осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” не розглядати та не приймати.

2.Невідкладно скасувати постанову КМУ № 1052 від 27.12.2017 року, здійснити перерахунок та виплату перерахованих пенсій військовим пенсіонерам та деяким іншим особам всіх відомств сектору безпеки та оборони України, відповідно до постанови КМУ № 704 від 30.08.2017 року з 01.01.2018 року та виплату перерахованих пенсій пенсіонерам органів внутрішніх справ відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 998 з 01.01.2016 року згідно вимог чинного Закону України № 2262 – XII та інших чинних нормативно-правових актів.

  1. Привести постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. № 103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осібˮ у відповідність Конституції України, Закону України № 2262 “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осібˮ, усунення дискримінаційних, дискредитаційних і демотивуючих норм.
  2. Негайно припинити розробку законотворчих ініціатив з питань перерахунку раніше призначених пенсій та ініціювати скасування підпункту 2 пункту 9 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 03.10.2017 р. № 2148 щодо підготовки та подання на розгляд Верховної Ради України законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців з урахуванням оновленого грошового забезпечення.
  3. Передати систему соціального захисту військовослужбовців до Комітету Верховної ради України з питань національної безпеки і оборони, структурного підрозділу Кабінету Міністрів України, який займається питаннями національної безпеки та оборони з виділенням необхідної чисельності працівників та необхідним матеріально технічним забезпеченням.
  4. Створити рішенням Кабінету Міністрів України постійно діючу робочу групу з представників органів державної влади та громадянського суспільства для проведення громадських обговорень шляхів удосконалення призначення, обчислення і перерахунку військових пенсій відповідно до чинного законодавства і прийняття належних рішень уряду та відповідних органів виконавчої влади у стислі терміни з урахуванням результатів їхньої громадської експертизи щодо удосконалення військового пенсійного законодавства.
  5. Прийняти постанову Верховної Ради України “Про створення тимчасової слідчої комісії щодо порушення Прем’єр-міністром України Гройсманом В.Б., Віце-прем’єр-міністром Розенком П.В., Міністром соціальної політики Ревою А.О. та його заступником Шамбіром М.М. й іншими окремими державними службовцями Кабінету Міністрів України присяги державного службовця, з подальшим їх звільненням з державної служби “за порушення присяги державного службовця” та передачі відповідних матеріалів до Генеральної прокуратури України.
  6. 8.Доручити Генеральній прокуратурі України провести детальне розслідування з повним відшкодуванням нанесення збитків кожному військовослужбовцю через багаторічне (з 2007 року по цей час) незаконне утримання з їх грошового забезпечення єдиного соціального внеску на обов’язкове державне пенсійне страхування і на соціальне страхування на випадок безробіття.
  7. Голові Служби безпеки України ініціювати перевірку всіх установ Пенсійного фонду України на предмет витоку інформації про персоніфіковані організаційно-штатні структури всіх силових міністерств, відомств. За результатами перевірки, прийняти відповідні рішення про притягнення до відповідальності винних осіб.

Заявляємо, що мирні акції протесту ветеранської спільноти триватимуть до повного припинення порушень Конституції та законів України, скасування дискримінаційних нормативних актів та відновлення справедливості”, – сказано у заяві організаторів.

 

Залишити відповідь