У Гідрометцентрі розповіли, коли можна буде починати садити город

0
1130

Відділ агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру очікує, що оптимальні умови для початку весняної посівної кампанії по всій країні сформуються до середини квітня. Про це Українським Новинам повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко, передає Депо Новин.

Вона звертає увагу, що строки початку посівної залежать від того, на скільки буде готовий ґрунт. “Треба вивести техніку на поля, а для цього ґрунт має бути в певному стані, він не повинен бути перезволоженим, щоб вода в полях не стояла. Така ситуація виникне не раніше 5-7 квітня на півдні країни, а на іншій частині території, де ще багато снігу – пізніше, десь до середини квітня”, – розповіла Адаменко.

Вона зазначає, що це не набагато пізніше, ніж у середньому рік у рік, але однозначно значно пізніше, ніж минулого року, коли вже в березні було досить тепло.

Таким чином, у цьому році аграрії будуть змушені укластися в більш короткий термін із проведенням посівної, ніж 2017 долі.

Нагадаємо, у січні відділ агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру повідомляв про відсутність ризиків для сільськогосподарських культур, незважаючи на зниження температури.

Міністерство аграрної політики та продовольства станом на середину лютого констатує, що сходження озимих культур на площі 6,3 млн га в хорошому й задовільному стані з посіяних 7,3 млн га, у слабкому і збідненому стані – 0,9 млн га.

Посівна площа під урожай 2018 року очікується в межах 27,2 млн га, з них під зерновими культурами – 14,6 млн га (54%).

 

Залишити відповідь