У Львові ремонтуватимуть очисні споруди

0
1303

 

Очисні споруди міста Львова, які експлуатує ЛМКП «Львівводоканал», є одним з основних елементів життєдіяльності міста. За останні роки з бюджету розвитку міського бюджету інтенсивно виділяються кошти на проведення ремонтних робіт на цьому об’єктів. Так у 2017 році було виділено 5 млн. грн., а у 2018 році виділено 7 млн. грн. Також місто залучає іноземні інституції, які надають як консультації так і фінансову допомогу. Про це повідомляє Депо Новин.

«Роботи по ремонту і підтриманню в належному стані очисних споруд проводяться завжди. У 2006 році було виділено грантові кошти від шведського уряду. Два роки тому місто підписало договір з Європейським банком реконструкції та розвитку для надання кредиту для будівництва біогазової установки, яка буде розміщена у нас на очисних спорудах. Ця установка дасть нам можливість виробляти електроенергію з мулу, який ми отримуємо на очисних спорудах. І кількість електроенергії, за розрахунками, яку ми плануємо отримати, буде покривати кількість електроенергії, яку ми використовуємо на очисних спорудах. Цей проект плануємо реалізувати до кінця 2019 року. Вироблення електроенергії — це одна із складових, а не основна мета проекту. Головна ціль більше екологічна. Адже цей проект, крім електроенергії, дозволить нам зменшити кількість мулу і крім цього, в межах цього проекту передбачена реконструкція пісколовок. Пісколовки — дуже важливий елемент очисних споруд. Від їх якості, від того як вони забирають фракцію піску, залежить сам процес біологічної очистки.

У зв’язку із тим, що проект по реконструкції очисних споруд дуже масштабний, ми також звернулися до Екологічного фонду Польщі, який працює в цьому напрямку, щоб вони нам допомогли розробити як концепцію проекту реконструкції наших очисних споруд, із врахуванням усіх сучасних технологій, які зараз відомі на заході, і також допомогли фінансово. Адже ця інституція може надавати кредити під дуже малі відсотки, а також надає грантові кошти. Польща зацікавлена в цьому, бо стоки від нашого міста, через річку Полтву потрапляють у Західний Буг і потрапляють до Польщі. Тому їх уряд зацікавлений, щоб вода, яка поступає з України, була чистою.

Також за останні роки з міського бюджету виділяють більше коштів для очисних споруд і більше уваги приділяється якісній очистці води. Минулого року місто виділило 5 млн. грн. Також ЛМКП «Львівводоканал» виділив 3 млн. грн власних коштів. Відповідно, минулого року ми провели реконструкцію 5-ти первинних відстійників, провели капітальний ремонт 7-го аеротенку. Це дало дуже хороший результат, який бачимо по якості стоків. Тобто ці заходи, які ми проводимо дають хороші результати. Тому ми не будемо зупинятися, а продовжуємо рухатися в цьому ж напрямку. Нам є ще над чим працювати, щоб привести наші очисні споруди до європейських стандартів”, — розповів Валентин Вольський, директор ЛМКП «Львівводоканал»

Залишити відповідь