Все більше львів’ян страждає від переохолодження

0
940
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як повідомив  начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб, з початку цього зимового періоду, зокрема з кінця листопада 2017 року, до медичних закладів Львова з переохолодженням та обмороженням різного ступеня важкості звернулися 26 осіб, з них 24 було госпіталізовано. Станом на зараз на лікуванні перебувають 13 пацієнтів. Про це повідомляє Депо Новин.

«З початком зимового періоду з переохолодженням і обмороженням до нас звернулося 26 осіб, з них 24 були госпіталізовані. Це пацієнти як з міста Львова, так і з багатьох районів Львівської області. Після проходження необхідного лікування, станом на зараз 10 пацієнтів уже виписані, ще 13 залишаються на лікуванні. Один пацієнт, на жаль, помер», – розповів Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради.

Більшість пацієнтів, які потрапляють до лікарень з переохолодження та обмороження,  є людьми соціально незахищених категорій, безхатченками.

В управлінні охорони здоров’я Львівської міської ради нагадують, що дотримання елементарних правил поведінки, теплий та зручний одяг допоможе запобігти переохолодженню чи обмороженню. Важливо пам’ятати, що коли доводиться довший час перебувати на вулиці в морозну погоду, у жодному разі не можна стояти на місці –  притупцьовуйте, ходіть, пострибайте, тріть рука об руку, ховайтеся від вітру. Так само важливий одяг – одягайтеся кількома шарами, краще одягнути кілька тонших речей, ніж один дуже товстий светр, бо в ньому ви швидше промерзнете. Вдягайте теплі рукавиці, шарфи, взуття зручне і не тісне, бажано без підборів та з теплими вкладками.

Найшвидше обморожуються пальці на руках і ногах, потім вушні раковини, ніс. При перших ознаках втрачається чутливість. Шкіра блідне, припухає, свербить, за кілька годин може посиніти. Перша самостійна допомога – зігрітися в теплому приміщенні, випити якомога більше рідини: будь-які теплі напої, крім алкоголю. Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові. До обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою – це може призвести до поглиблення ураження.

Залишити відповідь