Коли перестане зростати трудова міграція у Польщу

0
1035

Національний банк України прогнозує зростання трудової міграції в Польщу в короткостроковій перспективі. Про це в інтерв’ю польському інформаційному агентству Polska Agencja Prasowa Biznes заявив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук.

“У короткостроковій перспективі ми прогнозуємо, що еміграція зростатиме, але в середньостроковій перспективі очікується певна конвергенція рівнів заробітної плати й продуктивності, що допоможе дещо заспокоїти ситуацію. Крім того, ми очікуємо поліпшення якості життя в Україні”, – сказав Ніколайчук.

З його слів, у наступні 2-3 роки збільшення чисельності може бути значним, але в середньостроковій перспективі НБУ очікує скорочення кількості мігрантів.

Серед причин зростання міграції в Польщу Ніколайчук зазначив істотну різницю між рівнем заробітної плати в Україні й Польщі.

Нагадаємо, Національний банк констатує, що найбільше українці виїжджають на заробітки в Польщу, Росію та Італію. Причому в останні роки потоки українських мігрантів у Польщу істотно зросли (на фоні зростання економіки Польщі, спрощення правил працевлаштування, надання низки переваг і можливостей для українців, що мають карту поляка, спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму із країнами ЄС).

Залишити відповідь