Куди піти і що подивитися у Львові 15-16 вересня

0
1152

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

15 вересня о 11:00 і 14:00 Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1) представить виставу «Таємниця Лісовичка». Чи ви бачили коли-небудь лісовиків? А чи знаєте ви, що вони бувають і дуже добрими і досить злими? Ця історія якраз про таких різних братів-лісовиків та маленьку Дівчинку, яка заблукала в темному-темному лісі. І попри спроби злюки Карузлика, таємничий інструмент його брата Хохлика допоможе поставити все на свої місця. П’єса – Сергій Ковальов. Режисер – Володимир Підцерковний. Художниця – Каріна Чепурна. Вартість квитків – 50 гривень.

15 вересня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представить виставу «Ромео і Джульєтта в кінці листопада». Лірична комедія Я. Отченашека, сповнена любові, кохання та щастя, які не мають вікових кордонів. «Хто сказав, що право на щастя мають тільки молоді? Герої нової постановки заньківчан стверджують: кохання і щастя не мають вікових кордонів! Ліхтарі, які створюють атмосферу романтики, картина із зображенням закоханої пари у правому кутку, малюнок нічної Праги на стіні у глибині сцени, а особливо запальні ритми мексиканської «Кукарачі» роблять виставу життєствердною, трішки філософською і надзвичайно ліричною.» Вартість квитків 40-150 гривень.

15 вересня о 18:00 Кав’ярня «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)) запрошує на Вечір фортепіанних каверів Joe Cocker&Co. Програма: David Guetta – Without you ft. Usher; Justin Timberlake – Say something; Ed Sheeran – Perfect; LP – Lost on you; LP – Muddy Waters; Scorpions – Still loving you; Pink Floyd – Comfortably numb; Eric Clapton – Layla; Joe Cocker – Unchain my heart; Bob Dylan – Knocking on heaven’s door; Sting – Fragile. Вхід вільний.

15 вересня о 19:00 на Стадіоні «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) відбудеться Концерт «Кузьма-50». Цього року Андрієві «Кузьмі» Кузьменку виповнилося б 50. Він би потужно святкував цю круглу дату – разом зі «Скрябіним» і всіма, хто знає та любить його пісні. Але Кузьми з нами немає… Та є його пісні! І вони мають звучати наповну! Відтак друзі-музиканти вирішили зробити Андрієві подарунок – великий стадіонний концерт «Кузьма-50»! Понад два десятки найпопулярніших українських артистів зберуться на «Арені Львів» – щоб разом із десятками тисяч українців поспівати пісень Кузьми – як хітові, так і маловідомі композиції. І це буде найкраще відзначення Андрієвого дня народження – від друзів для друзів. Відомі і маловідомі пісні гурту «Скрябін» співатимуть Джамала, Тарас Чубай (гурт «Плач Єремії»), вокальна формація «Піккардійська Терція», Олександр Пономарьов, Дмитро Шуров (Pianoбой), Сергій Танчинець (гурт «Без Обмежень»), Женя Галич (гурт O.Torvald), Арсен Мірзоян, Павло Табаков, Тоня Матвієнко, Євген Толочний, Мирослав Кувалдін (гурт «The ВЙО»), TAYANNA, Сергій Кузін та Соня Сотник, Віктор Винник (гурт «Мері»), MamaRika, Ivan NAVI, LAUD, Ольга Горбачова, Марічка Яремчук, гурти Green Grey, Yurcash, «Однин в Каноє», «Лесик Сам» та інші.

16 вересня о12:00, 14:00, 16:00 Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1) представить виставу «Алі-Баба і розбійники». Барвиста музична історія про добро і зло, зраду і помсту, щедрість і зажерливість, а головне – про кохання, здатне перемогти бідність, підступність, жорстокість. Автор – Веніамін Смєхов. Казка на 2 дії. Вартість квитків – 50 гривень.

16 вересня о 12:00 Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) представить оперу «Наталка Полтавка». Класична історія про любов і вірність за пєсою, з якої починався український театр на початку ХІХ століття. Її знає тепер кожен школяр, але не кожен слухав народні мелодії в обробці Лисенка і чарівливі голоси талановитих співаків в ролях головних героїв: Наталки, Петра, Терпилихи, Возного, Виборного і Миколи. Опера М. Лисенка на 3 дії. За однойменною п’єсою Івана Котляревського. Виконується українською мовою. Тривалість – 2 год. 30 хв. Диригент-постановник – Ірина Стасишин. Режисер-постановник – Роман Валько. Балетмейстер-постановник – Сергій Наєнко. Художник-постановник – Михайло Риндзак. Хормейстери – Василь Коваль, Ірина Коваль. Вартість квитків 50-300 гривень.

15-16 вересня на території Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики (вул. Мучна, 32) відбудеться BookWorm Music Fest 2018. Четвертий щорічний освітньо-розважальний фестиваль електронної музики, мультимедійних технологій та візуального мистецтва. Протягом 48 годин ви станете учасником і співтворцем міжнародного фестивалю, де будуть представлені проекти музичних та відео артистів, арт-інсталяцій і декору. Учасники фестивалю створюють музику у найрізноманітніших напрямах, експериментують, діляться власними напрацюваннями і завжди відкриті до нового.

15-16 вересня відбудеться ХII Cвято «На каву до Львова» (Lviv Coffee Festival). Кава – невід’ємна частина Львова. За нею починається ранок та проходять вечори, виникають почуття та починаються стосунки. За нею… варто приїхати у Львів.

15-16 вересня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) представить виставку «Ікони риботицьких майстрів». Виставка присвячена творчості одного осередку майстрів церковного мистецтва, який знаходився у містечку Риботичі поблизу Перемишля на українській етнографічній території Надсяння (тепер — Польща). На виставці представлено понад 100 ікон цих майстрів. Риботицькі майстри були активними у 1670-ті –1750-ті рр., працюючи над оздобленням не тільки навколишніх церков, а й доволі віддалених від Риботич храмів на Лемківщині, Західній Бойківщині, Любачівщині, Закарпатті. Насьогодні територія, звідки загалом походять твори риботицьких майстрів належить до складу чотирьох держав: України, Польщі, Словаччини та Угорщини. Географія походження творів, представлених на виставці охоплює Бойківщину, Надсяння та Лемківщину. Більшість ікон експонуються вперше. Риботицькі майстри мали велику популярність серед місцевого населення і виразну упізнавану манеру малярства. В документах описів церков XVIII ст. Перемиської єпархії знаходимо часті згадки про ікони «риботицької роботи». Ці майстри мали улюблені теми та образи, які вони представляли на своїх іконах. Унікальними в українському мистецтві є ікони Різдва Христового з історією дитинства, які відомі лише за творами риботицьких майстрів. Виставка має на меті показати у чому полягає особливість ікон риботицьких майстрів, чому їхні твори були такими популярними, виявити як розвивалася діяльність осередку та розказати про українську історію Риботич.

15-16 вересня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представить виставку “Золота симфонія епохи”. Унікальність виставкового проекту полягає не тільки у представленні предметів з дорогоцінного металу вишуканої обробки, а і у композиційно представленій експозиції, яка відображає суспільне та духовне життя тогочасного суспільства. Презентовані експонати дають можливість творчо осмислювати продукт синтезу давніх культур народів, що населяли Причорноморські степи на межі VI-І ст. до н. е., сформували особливу культуру й зробили вагомий внесок у світове надбання, а також вирішують ряд освітніх і просвітницьких завдань, знайомлячи відвідувачів з міфологією античного світу Північного Причорномор’я.

15-16 вересня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) запрошує на виставку “Реліквії єврейського світу Галичини”. Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу “Реліквії єврейського світу Галичини”, присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.Експозиція виставки “Реліквії єврейського світу Галичини” розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

15-16 вересня Українське мистецтво ХХ ст. Відділ НМЛ ім. Андрея Шептицького (вул. Драгоманова, 42) представить виставку «Роман Сельський. Живопис. Графіка». Ретроспективна виставка малярства і графіки Романа Сельського з нагоди 115-ї річниці від дня народження художника. В експозиції представлено понад півсотні живописних та графічних робіт з фондових зібрань Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Виставка покликана вшанувати одного з найбільш знакових мистців та підкреслити його особливе значення для сучасної української культури, загалом, і творення обличчя львівської малярської школи 1930-х-1970-х років, зокрема. Роман Сельський (1903–1990) – видатний український живописець, графік, педагог, організатор та учасник мистецького життя Львова середини – другої половини ХХ століття. Він прагнув перебувати в епіцентрі мистецького життя, гуртував довкола себе молодь, виховував у ній вміння спостерігати, пізнавати світ та захоплюватись ним. Малярство Романа Сельського увібрало в собі прогресивні набутки мистецьких шкіл Європи (Париж, Краків), інтерпретовані на фундаменті духовної спадщини української художньої культури з її скарбницею давнього іконопису та народного мистецтва.

15-16 вересня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представляє виставку “Скарби династії Цін”. Унікальне зібрання артефактів минулого китайської культури та історії: авторські твори різних майстрів кінця 18 – початку 19 сторіччя. Шаблі, ритуальні кинджали, предмети релігійного призначення, вироби зі срібла, слонової кістки, цінних порід дерева та інші предмети, в яких простежуються ідеї буддизму, даосизму, конфуціанства, чисельні етнографічні традиції, події середньовічної історії, а також усієї історії правління династії Цін. Усе це має велике художнє та історичне значення. Виставка цікава не тільки художньою та естетичною складовою особистих предметів останнього китайського імператора династії Цін Пу Ї, але і його особистою історією. Пу Ї, останній імператор Китаю, який успадкував маньчжурський трон у віці двох років у 1908 році, а вже у 1924 році, після багатьох соціально-політичних змін у Китаї, був повністю відсторонений від влади, і змушений покинути Китай. Після певних політичних подій, імператор був ув’язнений урядом СРСР у 1945 році. У в’язницях радянського союзу провів 5 років, де, сподіваючись на помилування з боку Сталіна, віддав владі частину своїх фамільних дорогоцінностей. Проте це не допомогло, і у 1950 році за рішенням Сталіна Пу Ї було передано китайським комуністам, які ув’язнили імператора майже на 10 років. За ці роки частина імператорських предметів просто була прихована у різних місцях.

15-16 вересня Proart Gallery (вул. Героїв УПА, 77) запрошує на виставку Данила Славінського «De Rerum Natura». У проекті «De Rerum Natura» автор відображає власне бачення навколишнього світу, трансформуючи його на полотні. У формуванні неповторного мистецького почерку художника чи не найвагомішу роль відіграє природа. Як зазначає сам автор: «На своєму творчому шляху я не створював жодних кумирів, окрім природи. В ній я можу безкінечно черпати чисте натхнення, від неї переймаю майже все: фактуру, графіку, композицію. Намагаюсь писати так, як на мій погляд робила б сама стихія – вода, вітер, чи спалах світла. Адже саме природа є для мене починанням усього, що я можу осягнути. Вона ― мій вчитель.» Данило Славінський став випускником Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша у 2007 році та кафедри монументального живопису Львівської національної академії мистецтв у 2013 році. Активно працює у галузі дизайну інтер’єрів та середовища.15-16 вересня Галерея сучасного сакрального мистецтва «IconArt» (вул. Вірменська, 26) запрошує на виставку Катерини Кузів «День Святий». Із моменту створення світу та розділення Світла від Темряви ДЕНЬ являє собою земне мірило часу, яке, однак, обмежене та скінченне. Проте з ним існує вічність і позачасовість. У концепції виставки Катерини Кузів «День Святий» це СВЯТІСТЬ у формі одного чи декількох днів, які за своєю суттю є СВЯТИМИ, себто ІНШИМИ. Мова йде про Літургію й Літургійний цикл, а також спробу зображення вічного у тимчасовому, спробу передати образ Бога, який об’явився людині заради її спасіння. Так художниця візуалізувала серію релігійних свят. Вхід вільний.

Залишити відповідь