Куди піти і що подивитися у Львові 24-25 березня

0
1020

24 березня  о 14:00 і 16:00 Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1) представить «Золоторогий Олень».  Маленькі глядачі під час перегляду вистави мандруватимуть у казці світом кохання і боротьби разом із чистим і прекрасним золоторогим Оленем, незвичні роги якого стануть його ж прокляттям. Дітлахи подружаться з хлопчиком Васильком, який вміє душею грати на сопілці. Віддана дружба маленького, але сміливого гуцула, врятує красеня Оленя від злого Короля, з дрібною душею і сильним військом, що хоче заполонити всю землю. Живописне панно вистави зіткане режисером С. Брижанем із образів, символів та поезії, кохання і боротьби. Вистава сповнена світлого оптимізму, вирішена в дусі фольклорної традиції, перемоги добра над злом. Художник (І. Кульчицька) створила справжній гуцульський колорит, за допомоги тканого килиму гір і водоспадів. Неймовірна та атмосферна музика краси і потворності написана композитором О. Панчишиним, супроводжуватиме наших хоробрих героїв протягом всієї вистави. Вистава «Золоторогий олень» навчить дитину розуміти художні, образні речі, допоможе познайомити дитину із фольклорним образом Карпат, розповість про красу, дружбу, любов, багатство душі і вартість золота. За поемою Дмитра Павличка. Режисер – Сергій Брижань. Художник – Інесса Кульчицька. Композитор – Остап Панчишиним.

24 березня о 19:00 і 25 березня о 19:00 у Львівському академічному драматичному театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) відбудеться вистава «Боженька». Вистава про політичні маніпуляції та спекуляції на релігійних почуттях. Щоб нікого не образити – дія перенесена в ліс і розгортається серед звірят. Але ніщо людське їм не чуже: домінування та експлуатація, анархізм, сексуальні субкультури, квазірелігійні переконання, численні страхи. Страх іншості, страх правди, страх пізнання, страх бути собою, страх любити. Страх змушує ховатись. Страх змушує мовчати. Однак, найкраща зброя проти страху – це сміх. Тому ми називаємо це комедією і запрошуємо сміятись разом з нами – чим голосніше, тим краще. Алегорична комедія, 16+. Тривалість – 2 години з антрактом. П’єса – Валерій Пєчєйкін ,переклад – Оксана Данчук. Режисура, сценографія – Ігор Білиць. Костюми – Олена Курдюкова. Хореографія і пластика – Нінель Збєря. Світло – Андрій Чайковський. Музика – Юрій Смірнов. Вартість квитків 80-150 гривень.

24-25 березня у різних локаціях міста  буде проходити Lviv Fashion Week AW 2018. Особливістю цього сезону стане оновлений line-up дизайнерів: більшість учасників вперше презентує на Lviv Fashion Week свої колекції. Основний розклад показів та презентацій на сезон осінь/зима 2018 доповнюватимуть освітня програма та шоурум. Покази ХХІ-го сезону охоплять 4 дні, а основну платформу Міжнародного аеропорта «Львів» імені Данила Галицького буде задіяно впродовж 3 днів. Розпочнеться Lviv Fashion Week проектом ArtSpace, показами та презентаціями молодих дизайнерів, які відбудуться в арт-просторі Музейно-культурного комплексу «Львіварня». В основній програмі домінують українські дизайнери – колекції осінь/зима 2018 продемонструють Vozianov, Kateryna Karol, Couture de Fleur, Ivanna Yukhymchuk, J.Perekriostova. Показ колекції AW 2018 бренду Vozianov, прем’єрні колекції якого зазвичай демонструються в Києві, цього разу вперше відбудеться у Львові. Дебютними на Lviv Fashion Week стануть покази DIYA, Zahara, Bunt, польських брендів Eklectic, K&M. Цієї весни учасниками Lviv Fashion Week стануть італійські бренди A-LAB Milano та Piccione Piccione, які зазвичай презентують колекції в рамках тижня моди в Мілані. Вартість квитків 300-800 гривень.

24 березня о 12:00 в !FESTrepublic Club (вул. Старознесенська, 24-26) розпочнеться “Zero Waste Fest до Години Землі Інше”. Cаме цього дня триває Година Землі – наймасовіший екологічний рух у світі Це фестиваль для всіх, кому небайдужа доля планети. Локальні екоініціативи, спікери, смачні наїдки, будуть також майстер-класи, Zero Waste ярмарок і навіть екологічна програма.

24 березня о 19:00 театральний центр «Слово і голос» (вул. Городоцька, 38) представить виставу «Весілля». Весілля – це найдавніший живий ритуал, який хранить в собі переміну, тайну переходу в іншу якість – переходу через Чермноє море – і є знаком часу, в якому живемо.  Вистава «Весілля» -перша вистава проекту «Сад Божественних Пісень», збудована на традиційних весільних піснях з цілої України. «Сад Божественних Пісень» – це театральний проект в розвитку, зерном і звершенням якого є свідчення людини в часі – персональний монолог актора через пісню – танець – текст. Це форма єдиного монологу людини – свідоцтво часу – персональне зусилля миру. Це діло с-мирення – дати рідній землі звучати, явити всім собою якість, яка зцілює землю у всі часи, яка перемагає війну, яка і є проростанням в цьому часі вічно молодого саду Духа. Тривалість вистави 1 год 15 хв. Автор проекту, режисер – Наталія Половинка. Художник проекту – Сергій Савченко. Асистент режисера – Юлія Цвях. Художник світла – Богдан Дворник. Художник костюмів – Оксана Караванська. Вартість квитків 200 гривень.

24 березня  о18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представить виставу «Марія Заньковецька». Перша постановка вистави «Марія Заньковецька» була презентована 1972 року і не зникала з репертуару театру 22 роки. Вистава стала своєрідною творчою візитівкою заньківчан на багато років. Здавалося з примітивно біографічної п’єси неможливо зробити цікаву виставу. Виявилось можна! Дума на 2 частини Тривалість  03:00. Режисер-постановник — Федір Стригун. Художник-постановник – Олександр Оверчук. Режисер – Таїсія Литвиненко. Асистент режисера – Юрій Чеков. Музичне оформлення  Сестри Тельнюк. Пластика – Олена Балаян. Хормейстер – Тетяна Когут. Помічники режисера – Михайло Рудко, В’ячеслав Жуков, Костянтин Шелест.

24 березня 18:00 Театр ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26) представить виставу «Поцілунок самотності». Вистава без антракту за п’єсою Романа Горака. Тривалість – 90 хв. Режисер-постановник – Алла Бабенко. Художник-постановник – Мирон Кипріян. Хореографія – Олена Балаян.

24 березня о 19:00 Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) представить виставу «Раптом минулого літа». П’єса «Раптом минулого літа» чи не найбільш радикальний текст Теннессі Вільямса. Режисер вистави, американець Ніл Флекмен, зміщує акцент з психологічного автопортрету драматурга, на постать Кетрін Голлі, прототипом якої є сестра автора. Тендітна дівчина, яку одні хочуть використати, а інші просто ліквідувати, цілковито позбавлена свободи і прав та має лише один спосіб зберегти те, що їй залишили від життя – збрехати. Але тільки сказавши правду вона може утвердити себе.Психологічна драма за Теннессі Вільямсом, переклад з англійської – Катерина Міхаліцина. Режисер – Ніл Флекмен. Художник – Володимир Стецькович. Художник з костюмів  Юлія Рибка. Вартість квитків 80-150 гривень.

24 березня в 12:00 і 14:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представить виставу «Хто сказав «Няв». Яскрава вистава-мініатюра вводить малят у світ живих тваринок, вчить з ними розмовляти, контактувати, дає дитині психологічні уроки дружби і рівноваги. Веселе музичне оформлення створює атмосферу гармонії акторів, ляльок та глядачів. Днаміка вистави відповідає психологічному сприйняттю малят і викликає спалах дитячих позитивних емоцій. Для найменших діток віком від 1,5 року. Тривалість вистави 35 хв. Автори – В. Хомик та О. Новохацький. Художник – О. Городецька. Музика – М. Сало. Вартість квитків – 35 гривень.

24 березня о 18:00 в інотеатрі «Кінопалац ім. Довженка» (просп. Червоної Калини, 81) відбудеться другий чвертьфінал Галицької ліги КВН. Вартість квитків 60-120 гривень.

24 березня о 18:00 У Львівській обласній філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться Концерт до дня народження Ігоря Білозіра. Виконують: Мар’ян Шуневич, Ірина Стефанко – сопрано, Маріанна Лаба – сопрано, квартет бандуристок «Львів’янки»

Кав’ярня «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)) 24-25 березня запрошує на фотовиставку Романа Метельського «Ті, що дивляться згори». Фотовиставка присвячена львівським маскаронам. В експонованій фотозбірці представлено розмаїття, не обмежене часовими критеріями, але об’єднане авторським поглядом. Маскарони оздоблюють чимало старих кам’яниць Львова. Поза часом і суєтою, непомітні для пересічних перехожих, вони вражають уяву всіх, чий погляд прискіпливо ковзає архітектурними деталями. Первісною функцією скульптурних масок було відлякування злих духів. З плином часу їхня роль змінювалась, тож на початку ХХ століття замість гримас химерних істот львів’яни вже милувались прекрасними сецесійними обличчями, обрамленими пишними кучерями і вигадливими візерунками. «Більшість перехожих їх просто не помічає, проходять повз з опущеними головами, занурені у буденні клопоти. Проходять і навіть не здогадуються, що за ними пильнують. З фасаду кожного старого львівського будинку за нами спостерігають десятки пар очей – здивованих і розгублених, добрих і злих, людських і міфічних. Очей тих, хто дивиться на нас згори. Очей львівських маскаронів», – коментує свій інтерес львовознавець Роман Метельський.

У Львівська національні галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) 24-25 березня триватиме виставка «Бойчук●ІЗМ●». На виставці представлені твори Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка. Михайло Бойчук прагнув створити «нове українське мистецтво», що мало б під собою багате підґрунтя, прагнув відродити його від «самого кореня». Таким початком-коренем він вбачав іконопис періоду Київської Русі та Візантії. Проте використовуючи стилістичні та техніко-технологічні прийоми тих далеких часів – його «нове» мистецтво було навдивовижу сучасним, зрозумілим пересічній людині. Його сила полягала у стилізації чи навіть дещо буквалізації певних образів, уникаючи приземленості та буденної вульгаризації.

У Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) 24-25 березня триває виставка «Венеція – стан душі». Живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. Твори найкращих ведутистів Гварді, Белотто, Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П’єтро делла Веккіо та інших.

25 березня о 12:00, 14:00, 16:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представить виставу «Лисеня – хитрун». Історія про зайченя та хитре лисеня, де звірята на сцені стрибають, жартують, спілкуються із дітлахами, хитрують і виробляють чудернацькі викрутаси. Основна думка вистави- якщо обдурювати і хитрувати –то не будеш мати друзів, на чому, власне, і «обпеклося» Лисеня. Будучи задирливим і хитрим, воно само собі нашкодило. Але сила добра і дружби така, що зможе подолати будь-які труднощі, адже завжди є місце для розуміння і прощення. Вистава інтерактивна – залучає глядача до активної участі. Для дітей від 3-х років, тривалість 40-45 хв.

25 березня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представить виставу  «Шаріка». «Шаріка» – це романтична оперета, яка була вперше показана львівським глядачам ще у грудні 1995 року. Оперету ставили ще й до і під час Другої світової війни у Станіславові. В 1943 році сталась трагічна подія, коли під час однієї з вистав, загін гестапівців арештував майже увесь склад проводу ОУН. Вистава переносить глядача у світ музики, життя січових стрільців, які були не тільки мужніми, завзятими, але й високодуховними людьми.

 

Залишити відповідь