Куди піти і що подивитися у Львові 17-18 березня

0
1201

Які події відбуватимуться в місті на вихідні. Депо Новин пропонує афішу культурного життя Львова

17 березня о 18:00  18 березня 2018  12:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) відбудеться Вечір одноактних балетів «Любов-чарівниця». В.-А. Моцарт балет на 1 дію «Дрібнички»; балет на 1 дію «Гамлет» на музику увертюри-фантазії П. Чайковського; М. де Фалья балет на 1 дію «Любов-чарівниця». Вартість квитків 40 – 400 гривень

17 березня о 22:00 Клуб «Picasso» (вул. Зелена, 88) запрошує на Вечірку «Велика Дискотека 90-х і 2000-х». Улюблені пісні 90-х та 2000-х: Bon Jovi, Britney Spears, The Black Eyed Peas, O-zone, Pakito, Klubbheads, Panjabi MC, Backstreet Boys і багато інших груп, пісні яких, записані у нас десь у підсвідомості будуть лунати у суботу. Вартість 100 гривень.

17 березня о 19:00  і  18 березня  о 19:00 в «Першому українському театрі для дітей та юнацтва» (вул. Гнатюка, 11) відбудеться вистава  «Вечеря з дурнем». Смішний та ліричний сюжет про те, на які вчинки буває здатен чоловік заради справжнього кохання. Якщо звичайно він не «Дурень»… Вистава з тонким гумором, глибоким сенсом і цікавою сюжетною лінією. Вистава про людяність і кому що сподобається: цинічні розумники або дурні з добрим серцем. Справжня французька комедія «Вечеря з дурнем» Франсіс Вебер Режисер-постановник – Ярослав Федоришин. Сценографія та костюми – Алла Федоришина. Вартість 100-200 гривень.

17 березня о 19:00 у Львівському академічному театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) відбудеться вистава “Гамлет”. Вистава «Гамлет» за твором Вільяма Шекспіра, у перекладі Юрія Андруховича. Вистава для дорослих. Вартість 120 гривень.

17 березня о  12:00 і 14:00 у Львівському академічному обласному театрі ляльок (пл. Данила Галицького, 1) відбудеться вистава «Два леви». Легенда про двох левів: князя Лева Даниловича та лева – царя звірів, що захищають свої володіння – двох справжніх героїв; звірів, що бояться, аби їхній ліс не загинув від людської руки; злого Чорного лицаря та прекрасну вродою та душею королівну Констанцію. Легенда на 2 дії. Для дітей від 4 років. Вартість 40-50 гривень.

17 березня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) покаже виставу «За двома зайцями». Брехня править світом. Брехня лицемірна, брехня двулична. Брехня, як засіб замилювання очей, брехня, як шлях до збагачення. Брехня, як символ теперішнього часу. Брехня, як поїзд до вершин влади, як засіб обману електорату і спосіб збагачення. Така брехня згодом спричиняє революції, адже все таємне стає явним. З іншого боку – довіра. Ми віримо навіть тоді, коли брехня розвіяна, навіть тоді, коли маємо докази. Навіть тоді, коли весь світ кричить, що нас обдурили. На брехні будуються замки – вони повітряні, на брехні створюються сім’ї – вони недовговічні, з брехні складають долі – трагічні долі. Від брехні народжуються діти – нещасні діти. Брешіть і добрешетеся… Комедія. Тривалість – 120 хв. Режисер-постановник – Орест Огородник. Художник-постановник – Мирон Кипріян. Танці – Олена Балаян.

17 березня о 19:00 і 18 березня о 19:00 Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) покаже виставу “Лісова пісня”. Вистава за п’єсою Лесі Українки у трьох колядах (за підтримки Благодійного Фонду «Розвиток України»). У виставі використані пісні фольклорних гуртів «Кросна», «Божичі», «Древо». Тривалість вистави: 3 год 20 хв. Постановка – Андрій Приходько. Композитор – Мар’яна Садовська. Сценографія і костюми – Богдан Поліщук. Хореограф – Нінель Зберя. Вартість 80-100 гривень.

17 березня о 12:00 і 14:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) покаже виставу «Мій золотий синочок». Вистава розповідає про незвичайну річ: сила духовного тепла може бути така велика, що навіть вовк перестає бути диким звіром. Це диво стається завдяки маленькому золотому курчаткові. Режисер-постановник Олег Новохацький та художник Олена Городецька не прагнули створити на сцені надзвичайні ефекти – добре розуміючи специфіку дитячого сприйняття, вони знайшли цікаві форми ляльок, сценічного оформлення, необхідний темпоритм і довірливу інтонацію оповіді. За п’єсою В.Орлова, у перекладі О.Січовика, музика В.Полянського. Для дітей віком від 3-х років, тривалість 45 хв. Вартість 40 гривень.

У Львівська національні галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) 17-18 березня триватиме виставка «Бойчук●ІЗМ●». На виставці представлені твори Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка. Михайло Бойчук прагнув створити «нове українське мистецтво», що мало б під собою багате підґрунтя, прагнув відродити його від «самого кореня». Таким початком-коренем він вбачав іконопис періоду Київської Русі та Візантії. Проте використовуючи стилістичні та техніко-технологічні прийоми тих далеких часів – його «нове» мистецтво було навдивовижу сучасним, зрозумілим пересічній людині. Його сила полягала у стилізації чи навіть дещо буквалізації певних образів, уникаючи приземленості та буденної вульгаризації.

У Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) 17-18 березня триває виставка «Венеція – стан душі». Живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. Твори найкращих ведутистів Гварді, Белотто, Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П’єтро делла Веккіо та інших.

Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) 17 березня о 18:00 запрошує на Концерт «333 – років Й. С. Баху». Концерт з циклу «Три століття бароко» до 333 рр. від дня народження Йогана Себастьяна Баха. Виконує: Наталія Свириденко на двомануальному клавесині «TIERBACH». Програма концерту: Сюїта для лютні C-moll BWV 996, Капричіо на від”їзд улюбленого брата BWV 992, Фантазія C-moll BWV 921, Фантазія A-moll BWV 922, Прелюдія, Фуга та Allegro Es-dur BWV 998. Вартість 50 гривень.

Кав’ярня «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)) 17-18 березня запрошує на фотовиставку Романа Метельського «Ті, що дивляться згори». Фотовиставка присвячена львівським маскаронам. В експонованій фотозбірці представлено розмаїття, не обмежене часовими критеріями, але об’єднане авторським поглядом. Маскарони оздоблюють чимало старих кам’яниць Львова. Поза часом і суєтою, непомітні для пересічних перехожих, вони вражають уяву всіх, чий погляд прискіпливо ковзає архітектурними деталями. Первісною функцією скульптурних масок було відлякування злих духів. З плином часу їхня роль змінювалась, тож на початку ХХ століття замість гримас химерних істот львів’яни вже милувались прекрасними сецесійними обличчями, обрамленими пишними кучерями і вигадливими візерунками. «Більшість перехожих їх просто не помічає, проходять повз з опущеними головами, занурені у буденні клопоти. Проходять і навіть не здогадуються, що за ними пильнують. З фасаду кожного старого львівського будинку за нами спостерігають десятки пар очей – здивованих і розгублених, добрих і злих, людських і міфічних. Очей тих, хто дивиться на нас згори. Очей львівських маскаронів», – коментує свій інтерес львовознавець Роман Метельський.

Перший театр (вул. Гнатюка, 11) 18 березня о 12:00 запрошує на виставу «Русалонька». Створена всесвітньовідомим данським казкарем Гансом-Христіаном Андерсеном трагічна історія Русалоньки, котра заради любові до врятованого під час бурі Принца віддала свій чарівний голос Морській Відьмі, порушила звичаї мешканців морського дна, зреклася веселого підводного життя і королівства, у даній сценічній версії отримала щасливий фінал, а сувора казка стала видовищною феєрією, сповненою розмаїтих яскравих і фантастичних морських жителів. Світ моря і світ людей, хай які різні за виглядом, звичками і звичаями завжди зможуть знайти спільну мову, якщо говоритимуть мовою любові. Вартість 20-35 гривень.

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) 18 березня в 12:00 і 18:00 запрошує на виставу «Різдвяна ніч». Різдвяна ніч – і ми знову дорослі діти, з вірою у диво і гармонію. Оксана чекатиме черевички від цариці, а Вакула спіймає чорта за хвоста – аби лише прихилити до себе чорнобриву красуню, чорт вкраде місяця, а Чуб і компанія сидітимуть у мішках у звабливої Солохи… Микола Гоголь був малозрозумілою особою навіть для сучасників. Його життя, творчість, смерть просякнуті містицизмом, прадавнім етосом та любов’ю до українського духу. Видається, ніби він знав більше ніж дозволено людині й міг поділитися цим знанням лише опосередковано – через творчість. А ми, як вміємо, розшифровуємо заповіти генія у його текстах, які він ласкаво не спалив. Тож «Різдвяна ніч» належить до «легкого» жанру лише умовно. Під оболонкою феєрії різдвяних колядок, дівочого сміху й блиску зимових зірок, знаходимо тугу автора за славним минулим народу. Коли козак не чекає рік аудієнції у цариці, як великої ласки, а потім вдовольняється парою чобітків, а Оксана не «крутить» козаком Вакулою. Коли запорізька «Чайка» розсікає хвилі Дніпра, як грізний і красивий прояв свободи…Сцена з «паломництвом» до хати Солохи у святвечір поважних панів хутора – простір для роздумів про силу жіночої зваби. Відьмацтво у природі жінки, лише не кожна обирає життя за законами такої природи. Яскравий і приречений світ Солохи як альтернатива пуританській моралі? Чи розповідь у кумедній формі про принади гріха та небажання йому протистояти?«Різдвяна ніч» – зігріваюча душу казка нашого загадкового класика. А також – хвилина для роздумів про те, ким ми є.

Театр ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26) 18 березня о 18:00 запрошує на моновиставу «Тринадцята жінка». Сценічне прочитання п’єси Теодозії Зарівни про долю відомої голівудської актриси німецького походження. І хоча ім’я героїні у виставі не називають, однак лунає багато пісень Марлен Діхріх і уривків з роману Ернеста Хемінгуея. Відтак глядач відразу розуміє, що йдеться про історію любові цих відомих людей. Їхні платонічні почуття в листах тривали майже 30 років. Моновистава. Тривалість – 120 хв. Режисер-постановник – Алла Бабенко. Художник – Орест Гелитович. Пластика – Олена Балаян.

Стадіон «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) 18 березня о 14:00 запрошує Футбол. Чемпіонат України. «Верес» (Рівне) – «Зоря» (Луганськ). У рамках 24-го туру чемпіонату Української Прем`єр-ліги у Львові відбудеться матч між рівненським народним клубом «Верес» та луганською «Зорею». У поточному чемпіонаті команди зустрічались вже двічі – 12 серпня 2017 перемогу святкувала «Зоря» з рахунком 0:1, та 18 листопада 2017 коли клуби розійшлись за рахунку 1:1. Вартість від 50 гривень.

Залишити відповідь