Куди піти і що подивитися у Львові 26-28 травня

0
1311

На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.

26 травня о 12:00, 14:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представляє виставу «Лікар Айболить». Вистава вчить не боятись лікарів і бачити в них добрих помічників і друзів, виконувати їхні поради, любити і допомагати тваринам. Вистава весела, музична, добре сприймається глядачами і не залишає їх байдужими. Дитина отримує урок педагогіки, навчається доброзичливості і дружбі. Cценічна версія Олега Новохацького, за п’єсою Анатолія Оселедчика (за мотивами казки Корнія Чуковського). Для дітей від 3 років, тривалість 55-60 хв. Режисер-постановник – Олег Новохацький. Художник-постановник – Олена Городецька. Відновлення – Ельвіра Босович та Зоряна Базилевич.Композитор – Микола Сало. Вартість квитків 45 гривень.

26 травня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представляє виставу «Останній гречкосій». Національний театр ім. М. Заньковецької презентує останню прем’єру 93 театрального сезону. Ця вистава особлива і не повторна, адже її автором і режисером є людина, якій болить за нас – українців.Мова йде про Ореста Огородника, відомого усім творця «Кризи», яка з великим успіхом, вже протягом 2-ох років іде на сцені театру. Вистава, яку цього разу пропонує до перегляду Орест Огородник, неоднозначна та різноманітна, як людське життя. Проблематика п’єси виходить за межі однієї родини, однієї сім’ї. Тема зачіпає поняття, які формують національну свідомість та ідентичність кожного з нас. Мова йтиме про землю, як символ нації, землю, як складову формування держави та державності. Режисер-постановник – Орест Огородник. Художник-постановник – Мирон Кипріян. Вартість квитків 40-150 гривень.

26 травня 2018, 19:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представляє виставу «Еклезіаст». …поки не пірветься срібна нитка, і не зломиться кругла посудина з золота, і при джерелі не розіб’ється глек, і не зламається коло, й не руне в криницю… (Екклезіяст 12:6). Містерія, вистава для дорослих. Режисер-постановник – Олексій Кравчук. Художники – Олексій Хорошко, Євген Дуля. Спів – Людмила Зборовська. Вартість квитків 60 гривень.

26 травня о 19:00 Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) представить виставу «Королева краси». Вистава «Королева краси» Мартіна МакДонаха в постановці Ігоря Задніпряного і сценографії Володимира Стецьковича.

26 травня 2018, 19:00 стадіон «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) представляє концерт DZIDZIO. DZIDZIO представляє всеукраїнський стадіонний мега-тур Super-Puper. Спеціально для туру розробляється оригінальні постановки номерів з використанням сучасних технологій. Глядачі поринуть у атмосферу живого шоу, яке можна не тільки почути і побачити, але і мати повне відчуття присутності, оскільки всім відомо, що концерти DZIDZIO мають велику позитивну енергетику.

27 травня о 12:00, 14:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представляє виставу «Лелеченя і опудало». Казка про те, що кожен мріє літати, а для цього, як виявляється, зовсім не потрібно крил. Потрібне зовсім інше – добре серце, вірність дружбі і дуже сильно хотіти літати. Л. Лопейска, Г. Крчулова, переклад Надії Крат. Вистава для дітей від 5 років. Режисер-постановник – Євгеній Гімельфарб. Художник-постановник – Вольга Балашова. Композитор – Наталя Бурая. Вартість квитків 45 гривень.

27 травня о 18:00 Малевич: night club & concert arena (просп. В’ячеслава Чорновола, 2) представляє Вечір боксу. Повернення Вечора Боксу до Львова. Спортивно-розважальний захід та шоу-програма. Мета проекту: – Зародження в Україні клубного чемпіонату з боксу. – Розвиток та популяризація спорту. – Підтримка та розвиток молоді . – Допомога дитячим будинкам. Вартість квитків 100-400 гривень.

27 травня о 18:00 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) представляє  Концерт «Бетховен. Три величні сонати». Виконує – Ацуко Сета, фортепіано (Німеччина-Японія). Програма • Людвіґ ван Бетховен. Фортепіанна соната № 8 до мінор тв. 13 «Патетична» • Людвіґ ван Бетховен. Фортепіанна соната № 14 до-дієз мінор тв. 20 № 2 «Quasi una fantasia» («Місячна») • Людвіґ ван Бетховен. Фортепіанна соната № 23 фа мінор тв. 57 «Апасіоната». Концерт в рамках фестивалю музичного мистецтва «Віртуози». Вартість квитків 70-150 гривень.

27 травня о 19:00 Кінотеатр «Кінопалац ім. Довженка» (просп. Червоної Калини, 81) представляє Концерт Олега Кульчицького «На зелені свята». Тільки в найпрестижніших залах Львова Олег Кульчицький з гуртом дав біля 700 сольних концертів, а також неодноразово гастролював містами України, Європи, Азії та Америки, його віртуозною грою захоплювалися в таких країнах, як Англія, Бельгія, Греція, Німеччина, Франція, Швейцарія, Шотландія, Ізраїль, США, Канада, Угорщина, Чехія, Білорусія, Туркменістан, Латвія. Олег Кульчицький працює в стилі classic folk modern – це власні інстументальні твори та пісні, обробки класики і фолькльору в сучасній інтерпретації. У програмі також братимуть участь харизматичний співак з потужним голосом Станіслав Буденкевич, Лауреат міжнародних фестивалів та конкурсів молода співачка Ірина Ланова, ансамбль танцю «Галичанки». Вартість квитків 80-270 гривень.

28 травня о 17:30, 20:00 Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) представляє Гумор-шоу «Вар’яти. 8 років». За 8 років існування хлопці дали концерти майже в усіх містах України. Вони не жартують про політику – тільки на побутові теми, зрозумілі кожному. Саме завдяки цьому «Вар’яти» здобули народну любов. Тому на виступи приходять цілими родинами. Вартість квитків 200-1000 гривень.

26-28 травня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) представяє виставку «Реліквії єврейського світу Галичини». Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу «Реліквії єврейського світу Галичини», присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини. Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу. Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР. Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше. Проект відбувся за фінансової підтримки Всеукраїнського благодійного єврейського фонду Хесед-Ар’є та Центру єврейських студій Університету Норсвестерн ім. Родини Краунів.

26-28 травня Палац Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) представить виставку «Золота симфонія епохи». Унікальність виставкового проекту полягає не тільки у представленні предметів з дорогоцінного металу вишуканої обробки, а і у композиційно представленій експозиції, яка відображає суспільне та духовне життя тогочасного суспільства.Презентовані експонати дають можливість творчо осмислювати продукт синтезу давніх культур народів, що населяли Причорноморські степи на межі VI-І ст. до н. е., сформували особливу культуру й зробили вагомий внесок у світове надбання, а також вирішують ряд освітніх і просвітницьких завдань, знайомлячи відвідувачів з міфологією античного світу Північного Причорномор’я.

26-28 травня Мистецька галерея «Зелена Канапа» (вул. Вірменська, 7) представить виставку живопису Дениса Струка «Поліфонія». Львівський художник Денис Струк, відомий також як автор інсталяцій з гутного скла, представляє персональну виставку живопису «Поліфонія». Лінії і стовпи електропередач, просвіт сонця в сплетінні гілок дерев, відображення сонячних бліків у воді, навіть жіноче тіло Струк зобразив яскравим зеленим кольором. Все наповнене сміливими кольорами, що як і в музичній поліфонії мають самостійне значення, зберігаючи рівноправність. Близько 20-ти олійних полотен створених протягом останніх 2 років є дуже промовистими своїми тонкими емоційними враженнями переданими за допомогою пульсуючого кольору. В поліфонії візуального ряду, який побачимо на цій виставці зазвучать абстрактні полотна, пейзажі вирвані з швидких імпульсів отриманих під час подорожей.

26-28 травня Галерея сучасного сакрального мистецтва «IconArt» (вул. Вірменська, 26) представляє виставку Уляни Нищук «Ребро Адама». Уляна Нищук працює у станковому, монументальному і сакральному живописі.

26-28 травня на стадіоні «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) відбудеться велогонка «Х Тур Галичини» Ювілейна багатоденна шосейна велогонка «Х Тур Галичини» у 8-ми категоріях учасників в три етапи: пролог, групова гонка та роздільна гонка. Запрошуються діти та дорослі спортсмени, а також чоловіки та жінки аматори та ветерани.

26-28 травня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) представляє Виставку Петра Антипа «Богиня степу». Виставка є продовженням першого етапу проекту «Амазонка – богиня степу» у київському Національному музеї Тараса Шевченка (квітень, 2017). Доповнений новими живописними і скульптурними творами, циклом робіт малої пластики й графічною серією «Амазонки» (2017 – 2018), проект не лише продемонструє широкий діапазон візуально-образних форм і нові грані творчості художника, а насамперед представить її як цілісне явище. Єдність його виявляється як в суто технічних прийомах і манері зображення (монументальності, графічності, поєднанні геометрії (стереометрії в пластиці) та антропоморфності, комбінаториці форм, кольорів і світлотіньових контрастів), так і в концептуальній складовій робіт, які наче пуповиною зв’язуть різні царини мистецтва Петра Антипа. Художник звертається до колективної пам`яті й актуалізації культурних смислів, накопичуваних у надрах колективного підсвідомого впродовж століть і навіть тисячоліть. Головний «герой» проекту – міф, як один із носіїв-репрезентантів культурної пам’яті й водночас як позачасова модель, що стає джерелом індивідуальної міфотворчості художника. Йдеться про автохтонну, відому нам за античними джерелами (оповідання Геродота про Велику Скіфію), міфологічну спадщину. Так, на початку 2010-х років, наче в передчутті майбутніх подій в країні, у творчості Антипа з’являється архетип амазонки. Згодом він еволюціонує від переживання особистісної трагедії в картині «Пе́нтесілея, Ахіллес і Терсіт» (2012) до узагальненого образу володарки степу (з 2014): недарма вона – «богиня» в інтерпретації автора. У 2017 році художник повертається до індивідуального характеру й більшої інтимності, зокрема, через серію портретів і рисунків на еротичну тематику.

26-28 травня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20). Представить виставку «Іван Проців. Малярство. Графіка». Іван Проців – представник сучасного образотворчого мистецтва, творчість якого помітною сторінкою увійшла як в історію української культури, де посідає чільне місце, так і в контекст європейської. Його мистецький доробок – це особливий світ художніх образів, діапазон звучання яких яскравий і багатогранний. Він не перестає вражати своєю духовною наснаженістю, широтою і майстерністю охоплення явищ буття, безмежністю інтерпретацій, неповторністю формально-пластичних ознак, особливою (авторською) технікою.

26-28 травня Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) триває виставка «Венеція – стан душі». Живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. Твори найкращих ведутистів Гварді, Белотто, Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П’єтро делла Веккіо та інших.

26-28 травня Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6) представляє виставку Андрія Боярова Copy/Past. У цьому виставковому проекті Андрій Бояров вдається до практики апропріації, щоб звернути увагу на проблеми вивчення та збереження архівів митців та фотографів, які працювали у Львові у першій половині ХХ століття. «Роботи, використані у цьому проекті, – авторські. Вони належать непересічним діячам передвоєнної львівської сцени нових тоді медіа – фотографії і фільму. Серед них Яніна Мєжецка, Вітольд Ромер, Ное Лісса та Владислав Беднарчук. Незважаючи на те що рівень їхніх творів знаходився у співголоссі з тогочасними глобальними модерністичними пошуками, локально статусу «митців» вони фактично не мали, і не мають до тепер. Під визначення «аматорів» (навіть у найкращому значенні) вони також не підпадають, а найчастіше їхня освіта і професійна діяльність перебувала поза художніми аспіраціями. Я збільшую їхні праці, у порівнянні з оригіналами, але, напевно, не перебільшую – в стосунку до (не)належного тепер їм місця світових гравців у локальній історії мистецтв», – наголошує художник. Виставка COPY/PAST є частиною програми Міського медіаархіву «[роз]Архівування», що покликана популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості і використовувати архівні матеріали у неакадемічних формах та форматах.

26-28 травня Музей Пінзеля (пл. Митна, 2) представить виставку однієї картини: «Гуцульська богоматір» Казимира Сіхульського. Автор – один із найвідоміших художників-львів’ян польського походження, чия творчість припадає на першу половину ХХ століття й у переважній своїй більшості відображає природу, життя та звичаї жителів Гуцульщини. Захоплений художник відкривав для культурно-мистецького загалу Європи яскравий і барвистий світ української Гуцульщини, передаючи його вишуканими й експресивними засобами сецесійного малярства. Пропонований увазі відвідувачів знаменитий триптих «Гуцульська Богородиця» (1914) розкриває найвищий рівень професійної майстерності художника. Автор часто використовує форму триптиху для представлення сцен сакрального характеру, які не призначалися для розміщення у вівтарі. У серединній частині триптиху Богородиця з дитиною на руках зодягнені в барвистий гуцульський стрій. У бокових частинах дівчата-гуцулки з хрестом і глечиком. Цей триптих має ще іншу назву «Поклоніння пастушків».

Залишити відповідь