На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.
27 жовтня і 28 жовтня о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) представить Концерт «Музика великих потрясінь». Два великі твори про людські трагедії та перемоги. Дві зірки світової величини та Ukrainian Festival Orchestra. Румунська виконавиця Дора Кокаш гратиме соло у Концерті для віолончелі Едуарда Елгара. Одна з найулюбленіших композицій віолончелістів та остання велика робота Елгара, в якій композитор передав увесь розпач людини, що пережила Першу світову війну.Другим твором програми стане Симфонія №5 Сергія Прокоф’єва. Цей твір також про людину і війну, про Другу світову. Монументальну, емоційну, сповнену ліризму і трагічності, жахливих картин війни та світлих мотивів мирного життя Симфонію №5 виконає Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом Максима Рисанова. Ukrainian Festival Orchestra – львівський колектив, який виріс із камерного оркестру Collegium Musicum, заснованого 2014 року на базі однойменної музичної агенції. За кілька років оркестр став відомим в Україні та за кордоном, співпрацював із всесвітньо відомими дириґентами, скрипалями, віолончелістами, співаками. На початку 2018-го оркестр пережив значне оновлення. Тепер він відомий як Ukrainian Festival Orchestra і має на меті створення записів української класичної музики та її популяризацію у світі. Вартість квитків 50-250 гривень.
28 жовтня о 18:00 на Стадіоні «Арена Львів» (вул. Стрийська, 199) відбудеться виступ Ніка Вуйчича з програмою «Життя без обмежень». Грандіозна подія — живий виступ всесвітньо відомого мотиваційного спікера, автора бестселлерів Ніка Вуйчича з програмою «Життя без обмежень». Нік Вуйчич — людина, що народилася без рук і ніг. Він зміг не просто реалізувати себе, але надихнути своїм прикладом тисячі людей. Нік не тільки живе повноцінним і насиченим життям, а й допомагає іншим знайти віру, надію та любов. Це буде вже шостий візит Вуйчича в Україну. Під час останнього, Нік зібрав на Хрещатику понад 500 000 людей. Це було дуже видовищно. На цей раз Нік виступить зі своїм надихаючим посланням у трьох містах-мільйонниках: Львові, Одесі, Києві та підтримає ініціативу українців щодо безпечної школи. Програма візиту Вуйчича у Львові буде складатися з мотиваційного виступу перед десятками тисяч львів’ян, спілкування з представниками засобів масової інформації, бізнесу і місцевої влади, а також відвідування госпіталю для дітей з особливими потребами. Крім того, Нік проведе зустріч зі шкільним персоналом з предмету організації безпечного середовища в школі. Нік Вуйчич поділиться таємницями свого успіху та розповість, як він став щасливим батьком чотирьох дітей, гарним чоловіком та всесвітньо відомим спікером. Ніка запрошують по всьому світу, і його виступами надихаються президенти, політики, діти, вчителі, всі без виключення дивуються його силою духа, прикладом та жагою до життя. Він розповість, що утримувало його від відчаю у важкий період і пояснить, як реалізувати свій потенціал на всі сто відсотків, не дивлячись на будь-які обмеження і перешкоди. Вартість квитків 150 гривень.
28 жовтня о 19:00 Малевич: night club & concert arena (просп. В’ячеслава Чорновола, 2) представить Концерт Enej & Kozak System. Вибухове польсько-українське рок-шоу гуртів Enej & Kozak System. Для львівського концерту вибуховий Enej підготував спеціальну програму з кращих хітів від пісні Radio Hello і аж до останнього синглу Zagubiony з усіх 4 альбомів (Tak smakuje życie, Skrzydlate Ręce чи Kamień z napisem Love, Моя Енеїда, Мила моя і звичайно ж Біля тополі).
27-28 жовтня Книгарня «Книжковий Лев» (просп. Шевченка, 14) представить виставку графіки Богдани Давидюк «Спрощення і надбудови». Буквальне прочитання слів часто є повнішим поясненням того, що ж ми насправді кажемо. Або навпаки. Це якась недоречність захована в словах, з якою цікаво працювати.
27-28 жовтня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) представить виставку «Ікони риботицьких майстрів». Виставка присвячена творчості одного осередку майстрів церковного мистецтва, який знаходився у містечку Риботичі поблизу Перемишля на українській етнографічній території Надсяння (тепер — Польща). На виставці представлено понад 100 ікон цих майстрів. Риботицькі майстри були активними у 1670-ті –1750-ті рр., працюючи над оздобленням не тільки навколишніх церков, а й доволі віддалених від Риботич храмів на Лемківщині, Західній Бойківщині, Любачівщині, Закарпатті. Насьогодні територія, звідки загалом походять твори риботицьких майстрів належить до складу чотирьох держав: України, Польщі, Словаччини та Угорщини. Географія походження творів, представлених на виставці охоплює Бойківщину, Надсяння та Лемківщину. Більшість ікон експонуються вперше. Риботицькі майстри мали велику популярність серед місцевого населення і виразну упізнавану манеру малярства. В документах описів церков XVIII ст. Перемиської єпархії знаходимо часті згадки про ікони «риботицької роботи». Ці майстри мали улюблені теми та образи, які вони представляли на своїх іконах. Унікальними в українському мистецтві є ікони Різдва Христового з історією дитинства, які відомі лише за творами риботицьких майстрів. Виставка має на меті показати у чому полягає особливість ікон риботицьких майстрів, чому їхні твори були такими популярними, виявити як розвивалася діяльність осередку та розказати про українську історію Риботич.
27-28 жовтня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) запрошує на виставку “Реліквії єврейського світу Галичини”. Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу “Реліквії єврейського світу Галичини”, присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.Експозиція виставки “Реліквії єврейського світу Галичини” розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.