На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.
28 квітня о 12:00, 14:00 Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1) представить виставу «Коза-дереза». Історія про витівки дуже вередливої та примхливої Кози, яка оселилася в одній родині та живе наче бояриня. Але, замість вдячності, робить всякі неприємності та ще й налаштовує свого господаря проти всіх членів сім’ї. Зрештою, всі підступи Кози-вередухи грають з нею злий жарт і, звичайно, у котрий раз, добро перемагає зло. Українська народна казка на 2 дії. Для дітей віком від 3 років Режисер – Олександр Куцик. Худужниця – О. Россол. Композитор – В’ячеслав Полянський. Вартість квитків 40-50 гривень.
28 квітня о 12:00, 14:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представить виставу «Хто сказав «Няв». Для найменших глядачів яскрава вистава-мініатюра, яка вводить малят у світ живих тваринок, вчить з ними розмовляти, контактувати, дає дитині психологічні уроки дружби і рівноваги. Веселе музичне оформлення створює атмосферу гармонії акторів, ляльок та глядачів. Днаміка вистави відповідає психологічному сприйняттю малят і викликає спалах дитячих позитивних емоцій. Для найменших діток віком від 1,5 року. Тривалість вистави 35 хв. Автори – В. Хомик та О. Новохацький. Художник – О. Городецька. Музика – М. Сало. Вартість квитків 35 гривень.
28 квітня о 13:00 Перший театр (вул. Гнатюка, 11) представить виставу «Маленька Баба-Яга». За українською міфологією Баба-Яга – родоначальниця і предкиня усіх відьом у світі. Маленька Баба-Яга ще тільки вчиться чародійству і наполегливо готується до іспитів, щоб стати справжньою відьмою. Їй допомагає вірний друг – Ворон Абрахамс, а зла Тітка Румпумпель створює перешкоди. Та Маленька Баба-Яга ладна усе подолати, аби тільки потрапити в омріяний світ дорослих відьом, танцювати разом з ними у Вальпургієву ніч на горі Блоксберг… А можливо, треба залишитися серед людей і допомагати їм у біді своїм добрим чаклунством? Який шлях обере для себе Маленька Баба-Яга? Магічна казка для дітей та дорослих на 2 дії, орієнтована для глядачів від 7 років. За казкою Отфріда Пройслера, інсценізація В. Глазкова, переклад О. Баші. Режисер-постановник – Валерій Коломієць Художник-постановник – Дарія Зав’ялова. Композитор – Юрій Саєнко. Хореографія, пластика – Сергій Качура. Магія – Олександр Кульматицький. Художники зі світла – Світлана Коренькова, Богдан Сидір. Асистент режисера – Олена Баша.
28 квітня о 14:00 стадіон «Юність» (вул. Болгарська, 4 / Парк культури) запрошує на матч чемпіонату Європи з регбі-15 в дивізіоні Conference 1 North. Чоловіча національна збірна України зустрічається зі збірною Угорщини. Серед п’яти команд дивізіону (Швеція, Угорщина, Латвія, Україна, Литва) після двох ігор збірна Угорщини посідає останнє місце з двома поразками. Збірна України розмістилась другою після збірної Литви з одним виграшем (проти Швеції) та програшем саме литовцям.
28 квітня о 15:00 Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) представить виставу «Зачарована принцеса». Злий чаклун забажав мати за дружину Принцесу, а коли вона не погодилась – наслав прокляття, від якого красуню може врятувати лише справжній Принц. Перешкоди та труднощі на шляху порятунку коханої не лякають Принца і він сміливо вирушає в дорогу! Яскрава музична казка для всієї родини про магію кохання, котра єднає половинки сердець в одне ціле і дарує гармонію. Сімейний мюзикл за пєсою Ладислава Дворського «Принцеса-стрибунка». Тривалість – 1 година 30 хвилин з антрактом. Режисерка – Олена Сєрова-Бондар. Художниця – Інесса Кульчицька. Хореограф – Олександр Плахотнюк. Композитор – В
ячеслав Полянський. Вартість витків 20-40 гривень.
28 квітня о 18:00 Театр ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26) представить виставу «Сестри Річинські». Історія п’ятьох сестер відтворює історію Галичини на переломі. При всьому реалістичному сприйнятті подій, історія наповнена теплотою і романтичнісню, в якій кожна доля прочитується, як неповторність. Ірина Вільде. Вистава без антракту. Тривалість – 75 хв. Режисер-постановник – Таїсія Литвиненко. Художник-постановник – Наталя Тарасенко.
28 квітня о 19:00 Палац культури залізничників «Рокс» (вул. Федьковича, 54/56) запрошує на виставу «Ліфчик on-line». Цей спектакль є частиною проекту «До і Після сексу». Історія однієї родини, коли вони двічі збиралися провести час разом. Як це починалося і чим це закінчилося. 100% екстра-комедія. Жарти про Вас, жарти про нас, гумор на межі фолу. У головних ролях: Василь і Поліна Голованови. Вартість квитків 130-450 гривень.
28 квітня о 22:00 Клуб «Picasso» (вул. Зелена, 88) запрошує на вечірку «Велика Дискотека 90-х і 2000-х». Улюблені пісні 90-х та 2000-х: Bon Jovi, Britney Spears, The Black Eyed Peas, O-zone, Pakito, Klubbheads, Panjabi MC, Backstreet Boys і багато інших груп, пісні яких, записані у нас десь у підсвідомості будуть лунати у суботу. Вартість квитків 100 гривень.
29 квітня о 12:00 Перший театр (вул. Гнатюка, 11) представить виставу «Маленька Баба-Яга». За українською міфологією Баба-Яга – родоначальниця і предкиня усіх відьом у світі. Маленька Баба-Яга ще тільки вчиться чародійству і наполегливо готується до іспитів, щоб стати справжньою відьмою. Їй допомагає вірний друг – Ворон Абрахамс, а зла Тітка Румпумпель створює перешкоди. Та Маленька Баба-Яга ладна усе подолати, аби тільки потрапити в омріяний світ дорослих відьом, танцювати разом з ними у Вальпургієву ніч на горі Блоксберг… А можливо, треба залишитися серед людей і допомагати їм у біді своїм добрим чаклунством? Який шлях обере для себе Маленька Баба-Яга? Магічна казка для дітей та дорослих на 2 дії, орієнтована для глядачів від 7 років. За казкою Отфріда Пройслера, інсценізація В. Глазкова, переклад О. Баші. Режисер-постановник – Валерій Коломієць Художник-постановник – Дарія Зав’ялова. Композитор – Юрій Саєнко. Хореографія, пластика – Сергій Качура. Магія – Олександр Кульматицький. Художники зі світла – Світлана Коренькова, Богдан Сидір. Асистент режисера – Олена Баша.
29 квітня о 13:00 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) представляє Інструментальний концерт із учнями Львівської середньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької. Вартість квитків 50 гривень.
29 квітня о 18:00 Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) представить балет «Дон Кіхот». Дон Кіхот, начитавшись рицарських романів, вирішує подорожувати світом, щоби боротися зі злом і несправедливістю. Всі подвиги він мріє присвятити своій прекрасній дамі – Дульсінеї. Зброєносцем призначає віддану йому людину. Цей дуже приземлений і не схильний до мрій селянин – Санчо Панса. Балет на 3 дії. Тривалість – 2 год. 30 хв. Хореографія М. Петіпа, О. Горського в редакції Ю. Малхасянц. Лібрето Маріуса Петіпа за романом Мігеля де Сервантеса. В балеті використана хореографія Ростислава Захарова (Танец з гітарами і Джига на музику В. Соловьева-Седого); Касьяна Голейзовского (Циганский танец на музику В. Желобінського); Анатолія Сімачова (Фанданго на музику Є. Направника). Балетмейстер-Постановник – Юліана Малхасянц. Диригент-постановник – Юрій Бервецький. Художник-постановник – Михайло Риндзак. Вартість квитків 50-500 гривень.
29 квітня о 19:00 Палац культури залізничників «Рокс» (вул. Федьковича, 54/56) запрошує на виставу «Ліфчик on-line». Цей спектакль є частиною проекту «До і Після сексу». Історія однієї родини, коли вони двічі збиралися провести час разом. Як це починалося і чим це закінчилося. 100% екстра-комедія. Жарти про Вас, жарти про нас, гумор на межі фолу. У головних ролях: Василь і Поліна Голованови. Вартість квитків 130-450 гривень.
30 квітня о 19:00 Перший театр (вул. Гнатюка, 11) представить виставу «Вечеря з дурнем». Смішний та ліричний сюжет про те, на які вчинки буває здатен чоловік заради справжнього кохання. Якщо звичайно він не «Дурень»… Вистава з тонким гумором, глибоким сенсом і цікавою сюжетною лінією. Вистава про людяність і кому що сподобається: цинічні розумники або дурні з добрим серцем. Справжня французька комедія «Вечеря з дурнем» Франсіс Вебер. Режисер-постановник – Ярослав Федоришин. Сценографія та костюми – Алла Федоришина.
30 квітня о 19:00 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) представить Концерт Jazz Day 2018. Найбільша джазова подія весни. Jazz Day 2018 – день найкращого джазу від сучасних джазменів: Віктор Павелко (саксофон), Ігор Закус (бас), Ігор Гнидин (ударні), Анастасія Литвінюк (фортепіано), а також Біг-бенд ЛНМА ім. М. Лисенка, Наталя Барчишак, Чжан Гаоюань, Олександр Каспров (гурт О), гурт Rockoko, Михайло Олійник, Юрій Григораш та інші. Ведучий – Петро Луцишин. Художній керівник – Остап Майчик. Вартість квитків 50-250 гривень.
1 травня о 14:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) запрошує на концерт «Кавова кантата Баха». Львівський органний зал запрошує на каву! Точніше – на Кавову кантату Баха у виконанні Оркестру барокової капели. А передуватиме їй інструментальний аперитив із творів Вівальді. 1732 року Йоганн Себастьян Бах створив першу музичну рекламу кави. У той час кава в Німеччині була у новинку, і як до всього нового, до запашного напою ставилися вороже. Щоб виправити ситуацію, власник кав’ярні у Ляйпцігу замовив Баху твір про каву. Йоганн Себастьян поклав вірші поета Пікандера на музику і створив гумористичну кантату під назвою «Сидіть смирно, не базікайте», яка пізніше стала відома під назвою «Кавова».Цей дотепний шлягер на всі віки виконає Оркестр барокової капели під керівництвом Анни Іванюшенко. А щоб зануритися у барокову атмосферу повністю, музиканти виконають два твори Антоніо Вівальді – Сінфонію-увертюру з опери «Коронація Дарія» та Концерт для струнних соль мінор. Оркестр барокової капели Львівської національної музичної академії ім. Лисенка – студентський колектив, який став відомим уже далеко за межами Львова. За чотири неповні роки існування оркестр брав участь у багатьох фестивалях давньої музики та в історичній постановці опери «Дідона та Еней», грав із відомими у світі майстрами музики бароко. Керівник колективу – клавесиністка, піаністка Анна Іванюшенко. Особливу увагу вона приділяє репертуару оркестру, вишукуючи твори барокових композиторів, які рідко виконуються в Україні. Виконують: Оркестр барокової капели ЛНМА ім. М.В. Лисенка. Мистецький керівник – Анна Іванюшенко. Солісти: Інна Федорій (сопрано), Назарій Федитник (бас), Михайло Кушлик (тенор). Ольга Мілоста (сопілка). Програма: А. Вівальді – Сінфонія-увертюра з опери «Коронація Дарія». А. Вівальді – Концерт для струнних соль мінор.иЙ.С. Бах – Кавова кантата. Вартість квитків 50-120 гривень.
1 травня о 19:00 Будинок органної та камерної музики (вул. Бандери, 8) запрошує на концерт «Мої улюблені композитори». Органний концерт Надії Величко. У програмі:Й. Бах – Прелюдія і фуга до мінор, BWV 546. Д. Букстегуде – Прелюдія і фуга соль мінор. Й. Пахельбель – Арія з варіаціями. Падре Давідо – Симфонія ре мажор. С. Франк – Пастораль. Ш. Відор – Алегро з симфонії №7. А. П’яццола – Libertango.
28 квітня-1 травня Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20). Представить виставку «Іван Проців. Малярство. Графіка». Іван Проців – представник сучасного образотворчого мистецтва, творчість якого помітною сторінкою увійшла як в історію української культури, де посідає чільне місце, так і в контекст європейської. Його мистецький доробок – це особливий світ художніх образів, діапазон звучання яких яскравий і багатогранний. Він не перестає вражати своєю духовною наснаженістю, широтою і майстерністю охоплення явищ буття, безмежністю інтерпретацій, неповторністю формально-пластичних ознак, особливою (авторською) технікою.
28-1 травня Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) триває виставка «Венеція – стан душі». Живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. Твори найкращих ведутистів Гварді, Белотто, Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П’єтро делла Веккіо та інших.
28 квітня-1 травня у Львівській національній галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) триватиме виставка «БойчукІЗМ». На виставці представлені твори Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка. Михайло Бойчук прагнув створити «нове українське мистецтво», що мало б під собою багате підґрунтя, прагнув відродити його від «самого кореня». Таким початком-коренем він вбачав іконопис періоду Київської Русі та Візантії. Проте використовуючи стилістичні та техніко-технологічні прийоми тих далеких часів – його «нове» мистецтво було навдивовижу сучасним, зрозумілим пересічній людині. Його сила полягала у стилізації чи навіть дещо буквалізації певних образів, уникаючи приземленості та буденної вульгаризації.
28 квітня- 1 травня Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15) запрошує на виставку «Реліквії єврейського світу Галичини». Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу «Реліквії єврейського світу Галичини», присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Ця виставка сформувала у суспільстві розуміння необхідності створення Єврейського музею, який був урочисто відкритий роком пізніше. 1939 року музей було ліквідовано, а в лютому 1940 р. його збірку було передано Музею художнього промислу.Із початком Другої світової війни під загрозою знищення опиняється колекція Максиміліана Ґольдштейна, яку, заради збереження, Ґольдштейн передає у липні 1941 р. цьому ж музею як депозит. Таким чином у Музеї художнього промислу сформувалася найбільша і найякісніша на той час колекція юдаїки, яку після в 1951 р. успадкував Державний музей етнографії та художнього промислу АН УРСР.Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.
28 квітня – 1 травня Музей Пінзеля (пл. Митна, 2) представить виставку однієї картини: «Гуцульська богоматір» Казимира Сіхульського. Автор – один із найвідоміших художників-львів’ян польського походження, чия творчість припадає на першу половину ХХ століття й у переважній своїй більшості відображає природу, життя та звичаї жителів Гуцульщини. Захоплений художник відкривав для культурно-мистецького загалу Європи яскравий і барвистий світ української Гуцульщини, передаючи його вишуканими й експресивними засобами сецесійного малярства. Пропонований увазі відвідувачів знаменитий триптих «Гуцульська Богородиця» (1914) розкриває найвищий рівень професійної майстерності художника. Автор часто використовує форму триптиху для представлення сцен сакрального характеру, які не призначалися для розміщення у вівтарі. У серединній частині триптиху Богородиця з дитиною на руках зодягнені в барвистий гуцульський стрій. У бокових частинах дівчата-гуцулки з хрестом і глечиком. Цей триптих має ще іншу назву «Поклоніння пастушків».
28 квітня – 1 травня кав’ярня «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)) представить виставку Катерини Білетіної «Берлінські ремінісценції». Два роки тому Катерина Білетіна в товаристві митців Леоніда Багрія, Надії Шошиної та Василя Йолохова мандрувала Європою та відвідала Німеччину, Нідерланди і Австрію. Завдяки цій подорожі з’явилась серія «Берлінські ремінісценції». В експресивний манері художниця створила кілька полотен, у яких впізнаємо архітектуру Берліну та архітектоніку німецьких національних строїв, що вплинули на образний ряд серії «Берлінські ремінісценції». Полотна «Кікі» і «Відьми та всі інші» було створено для живописного конкурсу “Ars pro dono” в берлінській галереї «Грузиньяк», з якою художниця плідно співпрацює з 2015 року. Їхні сюжети – це живописні ремінісценції на казки нідерландської письменниці Анні Шмідт і мультфільми японця Хаяо Міядзакі. Експозицію доповнять жіночі портрети з особистої колекції мисткині, створені в різні роки.