Куди піти і що подивитися у Львові 31 березня – 1 квітня

0
1184

31 березня о 18:00 Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької (вул. Лесі Українки, 1) представить виставу «Ісус, син Бога живого». Містерія на 2 дії за Євангеліями від Матвія, Марка, Луки та Івана. “… Образ Божий на сцені театру – складний екзамен на мудрість і зрілість творчої майстерні, на глибину духовного “я”, на чистоту одкровення з найвищим мірилом відповідальності за кожен зроблений рух, за кожне промовлене слово. І. Вовк, науковий співробітник Львівського музею історії релігії,член Спілки письменників України. Режисер-постановник – Федір Стригун. Художник-постановник – Мирон Кипріян. Хореографія – Оксана Лань. Художник зі світла – Валентина Брилинська. Помічники режисера – Михайло Рудко, Костянтин Шелест.

31 березня о 19:00 Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3) представляє виставу «Благодарний Еродій». Чудний глум за текстами Григорія Сковороди.   Задумник гри чудної — Володимир Кучинський. Сотворитель образів – Богдан Поліщук. Навчителі пластики та рухів – Андрій Водичев, Ольга Семьошкіна. Забави з голосом та співом – Тамара Ґорґішелі. Гра світла і візії – Володимир Стецькович. Вартість квитків 80-100 гивень.

31 березня о 11:30 Спорткомплекс ЛНУ (вул. Черемшини, 31) прийматиме матч з гандболу. Чемпіонат України. «Галичанка» (Львів) – «Спартак» (Київ). Матчі 10-го туру туру чемпіонату України жіночої гандбольної Суперліги сезону 2017/2018 років. Після дев’яти попередніх турів одноосібним лідером у турнірній таблиці є «Галичанка». Вхід безкоштовний.

31 березня о 12:00, 14:00 Львівський академічний обласний театр ляльок (пл. Данила Галицького, 1) представляє виставу «Витівки Лиса Микити». Лис Микита постійно в русі, бо рух – це життя. Він ніяк не вгамується і знову вигадує собі пригод на голову. Цього разу до пари він знайшов Вовка Неситого. Хитрун Микита всяко хоче поживитися чужими смаколиками і вийти сухим із води. І саме для цього йому потрібен бідолаха Вовк, який отримує по чубі за всі витівки Лиса Микити. Вистава безумовно буде цікава і дітям, і дорослим, бо наповнена веселими пригодами і тонким гумором. Вистава «Витівки Лиса Микити» за мотивами казки Івана Франка. Прем’єра – 8 жовтня 2017 року.  П’єса – Ярослав Ярош. Режисер – Володимир Підцерковний. Художники – Оксана Россол, Олександр Сергієнко. Композитор – Микола Сало. Балетмейстр – Катерина Погорєлова. Вартість квитків 35-50 грвиень.

31 березня о 14:00 Перший театр (вул. Гнатюка, 11) представляє виставу «Пригоди Тома Сойєра». Том Сойєр – герой найвідомішого твору Марка Твена – напевно знає, що честь фарбувати паркан може вартувати зацікавленому цілого яблука, вивести бородавки допомагає гнила вода, а на заручинах обіцяють любити до останнього подиху. Але що робити, коли задля спасіння невинного і спасіння свого ж сумління маєш ризикнути власною безпекою і життям? Автори відходять від класичного зображення твенівського міста на ріці. Світ вистави зринає складною ступінчастою конструкцією з безліччю проходів та люків, він населений героями одягненими у Бохо-стилі, наповнений сучасними музикою та пластикою. Саме у такій естетиці перед глядачами оживуть винахідливий Том Сойєр, його вірні друзі Гек Фінн і Джо Гарпер, чарівна Беккі Тетчер і навіть сам Марк Твен. «Пригоди Тома Сойєра», Тімоті Мейсон за романом Марка Твена, переклад – Роман Валько Тривалість – 1 год 40 хв. Для глядачів від 10 років. Режисер-постановник – Роман Валько. Художник-постановник – Микола Молчан. Художник з костюмів – Віоліна Даренська. Музичне оформлення – Микола Хшановський. Пластика, хореографія – Нінель Збєря. Консультант з лінді-хопу – Олександр Чернов. Асистент режисера – Ольга Гапа. Вартість квитків 18-35 гривень.

31 березня о 14:00 Стадіон «Україна» (вул. Липова алея, 5) представляє футбол. Чемпіонат України. «Карпати» (Львів) – «Чорноморець» (Одеса).

31 березня о 21:00 у !FESTrepublic Club (вул. Старознесенська, 24-26) відбудеться ечірка «Діти 90-х #2»: клубний концерт Степана Гіги. Діти 90-х повертаються! Бенгер двіжу – Степан Гіга. І це не сон! Доленосні хіти, які покорили не одне покоління. Ніхто не буде скромно стояти під стінкою. Мутити і підтримувати двіж будуть: Machitas aka Taras Muchychka. Fat8 aka Serhii Radelchuk. Вартість квитків 100-300 гривень.

Кав’ярня «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної) на визідні запрошує на фотовиставку Романа Метельського «Ті, що дивляться згори». Фотовиставка присвячена львівським маскаронам. В експонованій фотозбірці представлено розмаїття, не обмежене часовими критеріями, але об’єднане авторським поглядом. Маскарони оздоблюють чимало старих кам’яниць Львова. Поза часом і суєтою, непомітні для пересічних перехожих, вони вражають уяву всіх, чий погляд прискіпливо ковзає архітектурними деталями. Первісною функцією скульптурних масок було відлякування злих духів. З плином часу їхня роль змінювалась, тож на початку ХХ століття замість гримас химерних істот львів’яни вже милувались прекрасними сецесійними обличчями, обрамленими пишними кучерями і вигадливими візерунками. «Більшість перехожих їх просто не помічає, проходять повз з опущеними головами, занурені у буденні клопоти. Проходять і навіть не здогадуються, що за ними пильнують. З фасаду кожного старого львівського будинку за нами спостерігають десятки пар очей – здивованих і розгублених, добрих і злих, людських і міфічних. Очей тих, хто дивиться на нас згори. Очей львівських маскаронів», – коментує свій інтерес львовознавець Роман Метельський.

У Львівська національні галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3) триватиме виставка «Бойчук●ІЗМ●». На виставці представлені твори Михайла Бойчука та його учнів: Євгена Сагайдачного, Антоніни Іванової, Софії Налепинської-Бойчук, Миколи Касперовича, Миколи Федюка, Ярослави Музики, Охріма Кравченка. Михайло Бойчук прагнув створити «нове українське мистецтво», що мало б під собою багате підґрунтя, прагнув відродити його від «самого кореня». Таким початком-коренем він вбачав іконопис періоду Київської Русі та Візантії. Проте використовуючи стилістичні та техніко-технологічні прийоми тих далеких часів – його «нове» мистецтво було навдивовижу сучасним, зрозумілим пересічній людині. Його сила полягала у стилізації чи навіть дещо буквалізації певних образів, уникаючи приземленості та буденної вульгаризації.

У Палаці Потоцьких / Відділ Львівської галерея мистецтв. Мистецтво XIV-XVIII ст. (вул. Коперника, 15) триває виставка «Венеція – стан душі». Живопис, графіка, книги і декоративно-прикладне мистецтво італійських майстрів XVI-XIX ст. зі збірок найбільших музеїв України. Твори найкращих ведутистів Гварді, Белотто, Карлеваріса, Каналетто вражають рівнем майстерності. Портретна галерея захоплює глибиною характеристик, віртуозністю виконання, адже ці образи вийшли з-під пензля Паоло Веронезе, П’єтро делла Веккіо та інших.

1 квітня о 20:00 Sinatra (вул. Кульпарківська, 230) запрошує на Вечірнє комедійне шоу «Коліжанки».

1 квітня о 19:00 Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36) запрошує на виставу “Калігула”. Керовані бажаннями, люди, рано чи пізно, опиняються в ситуації коли бажане стає неможливим з різних причин. І саме тут свобода стає небезпечною. В ситуації усвідомлення абсолютної самотності, керуючись абсурдним бажанням неможливого, людина стає здатною на все. Суспільство приречене. Краса не рятує. Любов – всього лиш інструмент для маніпуляцій. Все, що залишилось від цивілізації та культури – порожні форми. Чи зможемо ми знайти новий зміст? Пауза між нотами за п’єсою Альбера Камю. Для глядачів 16+. Тривалість – 2 години 45 хвилин з антрактом. Режисер – Олексій Кравчук. Сценографія і костюми – Олексій Хорошко. Світло – Андрій Чайковський. Звук – Тарас Пурдик.

1 квітня 2018, 12:00, 14:00, 16:00 Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6) представляє виставу «Тото Відважний». У далекому стародавньому містечку панує хаос і розруха, адже керує ним невмілий ватажок – чванькуватий півень Жан-Жак. У такому безладі й стається біда – у фортецю потрапляє ворог. Тільки справжній герой і відданий друг може врятувати містечко. Таким героєм і є песик-таксик Тото, його сміливе і відважне серце уміє захистити друзів. Адже справжній лідер пізнається по його вчинкам, а не словам. Для дітей від 3-х років, тривалість 45-50 хв. Віктор Бусаренко, переклад Надія Крат. Режисер-постановник, композитор – Роман Козак. Художник-постановник – Катерина Діжевська. Вартість квитків 45 гривень.

Залишити відповідь