На вихідні у Львові традиційно відбудеться багато театральних вистав, концертів та виставок. Пропонуємо анонс найцікавіших з них.
8 березня о 19:00 Малевич: night club & concert arena (просп. В’ячеслава Чорновола, 2) запрошує Концерт гурту «НеАнгели». У групи є все для цього цього концерту: супер-хіти, всеукраїнська популярність, перші рядки в численних хіт-парадах і, звичайно, незмінні вокалістки Слава і Вікторія. НеАнгели – єдина жіноча група в українському шоу-бізнесі з унікальними низькими голосами, повноту яких найкраще розкривають живі виступи. Кожен концерт – це шоу світового масштабу, кожна пісня – кіно з експресією і душевними переживанням. Тут і трагедія, і драма, і комедія. Також група унікальна в своїй щирості, адже не дарма НеАнгели носять негласний статус «Співаючі серцем». Вартість квитків 499 – 1599 грн.
8 березня о 21:00 !FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24-26) запрошує на концерт Вечірка «Діти 90-х»: клубний концерт Віктора Павліка. Цієї ночі розтане лід на дорогах та відтануть серця. Ріки вийдуть з берегів та зазеленіє трава. Адже першу вечірку сезону розкачає улюбленець жінок – Віктор Павлік. «Ой, мамо, Шикидим», «Ні обіцянок, ні пробачень», «Ти подобаєшся мені» – це юність, це кращі весняні саудтреки. Вартість 100-350 гривень.
9-10 березня о 16:00 і 18:30 Львівська обласна філармонія (вул. Чайковського, 7) запрошує на Концерт «Шевченко Revolution». Змінюються часи і покоління, але пріоритети і цінності незмінні. Ми влаштовуємо REVOLUTION у сприйнятті Шевченка, щоб відкрити у ньому свого сучасника. «Шевченко Revolution» – це сучасний і важливий концерт, на якому вартує побувати усією родиною, щоб багато зрозуміти про нього і, можливо, щось про себе. Хорова капела «Дударик», академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, найкращі солісти Львівської опери – Тетяна Вахновська, Тарас Різняк, неперевершена оперна діва Софія Соловій, Назар Омельчук, а ще неймовірна Rock Orchestra та інші. Від класики до неокласики та року – це новий проект капели «Дударика». Автор ідеї та аранжувань – Дмитро Кацал. Вартість квитків 100-350 гривень.
8-10 березня Культурно-мистецький центр «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) запрошує на виставку KNO | Kyiv Non Objective «The World of Icons». Експозиція включає роботи 31 художника з Європи, США, Австралії та України, які працюють з безпредметним мистецтвом та його сучасними напрямками. «The World of Icons» – виставка-підсумок міжнародного проекту «Icons», який відбувався весь 2018-ий рік у виставковому просторі музею М. Булгакова у Києві.
Автори намагалися знайти відповіді на запитання, які ставили їм куратори: чи може існувати образ у творах безпредметного мистецтва, якщо в таких творах він постає лише у своїй до-лінгвістичній формі? Чи може нефігуративне мистецтво бути формою естетичного освоєння світу та почуттів або бути формою мислення у світі абстрактних категорій?
У виставці братимуть участь роботи художників: Дон Вуазін, Деб Ковелл, Тіберій Сільваші, Олена Домбровська, Біллі Ґрюнер, Кайл Дженкінс, Вахіда Ажарі, Бадрі Ґубіанурі, Пітер Холм, Кевін Фінклеа, Лінда Артс, Сара Кейгері, Беверлі Раутенберг, Генрієтта Вант Хуг, Лі Трінчере, Метт Фейлд, Дольф Верлінден, Іво Рінге, Міхал Мізіак, Ольга Заброн, Марінда Вандехейде, Сергій Попов, Турі Сіметі, Теймур Даімі, Іван Де Меніс, Джордж Міртенс, Вернер Віндіш, Мирослав Вайда, Річард ван дер Аа, Імке ван Дейк та Гуідо Вінклер.
8-10 березня Музей Пінзеля (пл. Митна, 2) запрошує на виставку «Апостол 1574-2019: Книга та читачі. У лютому 2019 виповнилося 445 років від дня виходу в світ першої друкованої книги України – Апостола, виданого Іваном Федоровичем у Львові цього дня 1574.
У фондах Музею староукраїнської книги Львівської Національної Галереї Мистецтв ім. Бориса Возницького зберігається один із примірників цього видання, який походить із церкви Симеона Стовпника села Лісневичі Пустомитівського району Львівської області.
До Музею кодекс потрапив з експедиції 1968 року. Він відзначається наявністю чималої кількості записів, які розкривають історію його побутування від часу створення до моменту надходження у Львівську картинну галерею (тепер – Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького).
До виставкового проекту у сакральному просторі залучено також рукописний Апостол першої третини XVII століття, переписаний із друкованого видання 1574 року. Контекст творять богослужбові книги, об’єднані спільним походженням із церкви Симеона Стовпника, зокрема Требник Митрополита Київського Петра Могили 1644 року, дві Мінеї загальні та святкові (Львів, 1638), одна з них із рукописним текстом вечірньої служби Світлого Четверга, датованої 1722, три Служебника (Львів, 1702 і 1712; Унів, 1740) і Часослов (Львів, 1692) та гравюри із зображенням апостолів зі стародруків XVII століття.
Завдяки мультимедійному пристрою на виставці відвідувачі матимуть змогу погортати Апостола, розглянути записи різних віків, збагнути його активне служіння громаді. Емігрант Іван Федорович, друкар, вже у зрілому віці прибув до Львова, десь приблизно 1572 року. Завдяки фінансовій допомозі львівських ремісників, священників він зміг заснувати першу друкарню на українських землях. Праця над Апостолом – первістком львівського книгодрукування – тривала від 25 лютого 1573 року до 15 лютого 1574 року. Багатше художнє оздоблення і трохи більший обсяг відрізняє його від московського попередника. Як самостійний видавець, Федоров мав змогу також додати до нього світський твір – автобіографічну післямову «Повість… откуду начася и како совершися друкарня сія»
8-10 березня Мистецька галерея Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) запрошує на виставку Людмили Давиденко. Експозиція складається з робіт серії «Ризоми» та «Ізолінії». Абстрактні асоціативні роботи продовжують серію «Ризоми», техніки і авторського принципу художниці, де сплетіння ліній на полотні, наче кореневище розростається в всі можливі сторони. Водночас експонуються нові роботи циклу «Ізолінії», які продовжуючи тему зв’язків та ліній, тепер означують не лише схему «розширення», але й «рівневості» (від грец. ισος «ізо» – рівний). Полотна наче мапи тектонічних чи метеорологічних показників наповнюються ізолініями. Художниця зауважує, що процес її творчості і створення робіт – це процес «питань і відповідей», де кожна лінія є фіксованим моментом пошуку істини. Багаторівневість – ще одна шкала вимірювання такого постійного руху.
8-10 березня ТРК Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226а) запрошує Виставку роботів та трансформерів. Виставка роботів та трансформерів з металу, в повну величину, що увійшла в «Книгу Рекордів України» На ній представлено більше 20 роботів із металу. Оптимус Прайм – висота якого 3,5м. Бамблбі – вага якого більше тони, справжня машина трансформер та шоу танцюючих роботів. Квитки: дорослий – 50 грн, дитячий – 40 грн. Дітям до 4-х років вхід безкоштовний.