Які дороги відремонтують у Львові

0
955

У 2018 році триватимуть масштабні роботи з капітального ремонту доріг Львова. Серед стратегічно важливих і пріоритетних об’єктів – завершення ремонту вул. Личаківської, ремонт вул. Замарстинівської, вул. Пластової, вул. Зеленої, будівництво гравійної дороги до житлового масиву «Білогорща», реконструкція пл. Двірцева та ін. Роботи проводяться за кошти міського бюджету Львова та кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку. Також цього року буде виготовлено проектну документацію для капітального ремонту вул. С. Бандери, вул. Шевченка, та ін.

«Ремонт вулично-шляхової мережі можна розділити на два блоки: це поточний ремонт – ліквідація аварійної ямковості, і капітальний ремонт. Капітальний ремонт ми можемо розглядати в розрізі замовників. В основному це є районні адміністрації, департамент житлового господарства та інфраструктури та ЛКП «Львівавтодор».

Щодо обсягу коштів, які плануємо інвестувати цього року, то ЛКП «Львівавтодор» і департаменту ЖГІ передбачається близько 578 млн грн., районним адміністраціям на капітальний ремонт вулиць, доріг, дворів, тротуарів передбачено близько 73 млн. грн, і на поточний ремонт, утримання і ліквідацію аварійної ямковості передбачено близько 46 млн. грн.

Пріоритетними для проведення ремонту є вулиці, де найбільша аварійна ситуація, найбільше звернень мешканців, представників депутатського корпусу. Тому, завжди, вкінці року, проводимо планування на наступний рік, визначаємо найбільш стратегічні об’єкти і подаємо відповідні запити на фінансування з бюджету. Також на ремонт доріг отримали інвестиційний позиковий ресурс з міжнародних фінансових інституцій», – розповів Олександр Одинець, начальник управління інженерного господарства ЛМР.

За його словами у 2018 році основні роботи проводяться та будуть проводитися на багатьох об’єктах. Зокрема, відбуватиметься реконструкція вул. Замарстинівської (від вул. Гайдамацької до вул. Торф’яної). Кошторисна вартість об’єкта – 94 150,153 тис. грн.. Передбачено видатків на 2018 рік – 30 000,0 тис грн. Проект виготовлений у 2015 р інститутом ДПІ «Містопроект» на замовлення департаменту житлового господарства та інфраструктури і у 2017р переданий для його реалізації ЛКП «Львівавтодор».

16 лютого 2018 року ЛКП «Львівавтодор» отримало дозвіл від Державної архітектурно-будівельної інспекції на проведення будівельних робіт на об’єкті. Роботи виконує ТзОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл». Ціна договору – 84 476 020,00 грн. Тривалість будівництва згідно з проектом організації будівництва становить 22 місяці.

Проектом передбачено:

 • реконструкція вулиці з трамвайними коліями – 0,899 км;

 • перекладка каналізаційного колектора по вул. Замарстинівській в межах реконструкції вулиці, заміну ділянок колекторів з бокових вулиць, заміна усіх випусків з житлових будинків та випусків з дощових ринв, заміна усіх дощоприймачів та їх приєднань до вуличних колекторів з влаштуванням гідрозатворів, влаштування колодязів та камер на підключенні до каналізаційної мережі. Діаметр проектованих колекторів 200-2000 мм;

 • заміна чавунного водопроводу діаметром 150-200 мм вздовж вул. Замарстинівської, заміна ділянок водопроводів з бокових вулиць, влаштування пожгідрантів та запірної арматури, влаштування колодязів на підключенні водопроводів з бокових вулиць;

 • влаштування дренажу дорожнього полотна;

 • влаштування зовнішнього освітлення;

 • захист мереж електропостачання , систем зв’язку;

-заміна газопроводів середнього і низького тисків;

 • влаштування контактної мережі трамваю.

Реконструкція вул. Личаківської – від вул. І.Мечникова до вул. Пасічної.

Передбачено видатків на 2018 рік – 40 000,0 тис. грн. Тут виконується реконструкція інженерних мереж, зокрема трамвайної лінії. Виконано реконструкцію ділянки вулиці Личаківської від вулиці І.Мечникова до вулиці Б.Котика. Продовжується реконструкція на ділянці від вул. Б.Котика до вул. М.Черемшини.

Також передбачено розпочати реконструкцію площі Двірцевої. Обсяг передбачених видатків – 30 000 тис. грн.; продовжити реконструкцію пр. Червоної Калини, обсяг передбачених видатків на 2018 рік – 2 000,0 тис. грн; будівництво гравійної дороги від західного обходу м. Львова до житлового масиву «Білогорща» – обсяг передбачених видатків на 2018 рік – 18 254,0 тис .грн; капітальний ремонт вул. Пластової (від вул. Богданівської до вул. Бескидської) – обсяг передбачених видатків на 2018 рік – 32 330,0 тис.грн; завершити реконструкцію вулиць І.Пулюя – Трускавецької та Зимновідської – Станційної.

У 2018 році заплановано також завершити аварійно-відновлювальні роботи шляхопроводу на вул. Городоцькій, 166, зокрема влаштувати верхній шар дорожнього покриття. Розпочати будівництво пішохідного моста через залізничну колію на вул. А.Головатого – І.Сулими та будівництво шляхопроводу в районі вулиць Т.Шевченка – о.О.Ковча; виконати обстеження технічного стану і випробування дев’яти штучних споруд – мостів, шляхопроводів та ін.

У 2018 році продовжуються розпочаті у попередньому році роботи з влаштування освітлення 120 пішохідних переходів. Для продовження робіт передбачено видатків в сумі 5 000,0 тис. грн.

Також буде виготовлено проектну документацію для ремонту таких об’єктів:

 • реконструкція пл. І.Франка (проводиться експертиза проекту);

 • реконструкція вул. Гетьмана І. Мазепи (завершення –  вересень 2018 року);

 • проектування дороги у промзоні «Сигнівка» (від вул. Північної до вул. Конюшинної);

 • реконструкція вул. С. Бандери;

 • реконструкція вул. Д. Вітовського;

 • реконструкція вул. Б. Грінченка,

 • реконструкція вул. Шевченка.

Нагадаємо, у 2017 році на ремонт дорожньої інфраструктури було виділено з міського бюджету 430 мл. грн. Зокрема, роботи проводилися на вул. Личаківська, вул. І.Пулюя-Трускавецька, вул. Зимновідська – Станційна, вул. Богданівська, вул. Чернівецька та ін.

Залишити відповідь