НБУ спростив умови продажу іноземної валюти

0
1086

Національний банк України вдосконалив умови продажу іноземної валюти клієнтами банків на міжбанківському валютному ринку. Про це сказано в повідомленні прес-служби НБУ, передає Депо Новин.

По-перше, чітко визначено право клієнта подавати заяву про продаж іноземної валюти до будь-якого уповноваженого банку за власним вибором (незалежно від наявності поточного рахунка в іноземній валюті, відкритого в цьому банку).

По-друге, Національний банк уточнив строки продажу банком іноземної валюти клієнтів.

“Як і раніше, банк зобов’язаний із доручення клієнта здійснювати продаж його власних коштів в іноземній валюті не пізніше ніж за 5 робочих днів, починаючи від дня списання цих коштів з поточного рахунка клієнта, відкритого в цьому банку. Національний банк уточнив, що у разі, якщо кошти для продажу перераховуються клієнтом в інший уповноважений банк, продаж цієї валюти здійснюється у п’ятиденний строк від дня зарахування таких коштів на кореспондентський рахунок уповноваженого банку”, – повідомили в Нацбанку.

Як наслідок, бізнес отримає більше широкі можливості для вибору оптимального курсу продажу валюти.

Також зазначені зміни створять належні умови для розвитку економічної конкуренції на міжбанківському валютному ринку України.

У НБУ вважають, що ці кроки не матимуть істотного впливу на стан валютного ринку.

Відповідні зміни затверджено постановою НБУ №7 від 25 січня 2018 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Постанова набуває чинності 27 січня 2018.

Залишити відповідь