В Україні розпочала роботу перша онлайн-платформа Р2Р-кредитування FinHub

0
1327

В Україні розпочала роботу перша онлайн-платформа Р2Р-кредитування FinHub

В Україні розпочала комерційну експлуатацію перша онлайн-платформа прямого кредитування Р2Р (від людини до людини) FinHub, яка дає можливість позичальникам отримати споживчий кредит на суму до 15 тисяч гривень за вигідними ставками, а інвесторам – вкласти кошти з дохідністю від 50% до понад 100% річних.   Про це повідомляє Депо Новин.

Платформа FinHub дозволяє позичальникам отримати короткострокові кредити терміном до 30 днів на суму до 5000 грн., або довгострокові позики в розмірі до 15000 грн. на строк до 1 року, не виходячи з дому. Для подачі заявки на кредитування досить заповнити анкету, зробити актуальне фото обличчя та паспорту громадянина України. Усі заявки перевіряються через державні реєстри, найбільші бюро кредитних історій та списки ненадійних позичальників українських банків, що дозволяє відсіяти недобросовісних позичальників на етапі реєстрації заявок. Додатково перевіряються місце роботи заявника та деякі інші параметри. Схвалений кредит можна отримати на картку будь-якого банку України.

Інвестором на платформі FinHub може бути будь-який повнолітній резидент України, що має платіжну карту будь-якого українського банку та заповнить коротку анкету на веб-сайті платформи. Кожен інвестор самостійно обирає кредитну заявку та суму інвестиції. Мінімальна сума вкладу – 500 грн., кількість заявок не обмежується. При виборі заявки для вкладу можна скористатися допоміжною інформацією про майбутнього позичальника, також на платформі розраховується інтегральний показник імовірності дефолту. Завдяки цьому кожен інвестор може побудувати індивідуальну стратегію інвестування в діапазоні між високим ризиком та максимальним доходом і мінімальним ризиком та помірним заробітком. У разі прострочення платежу позичальником сервіс використовує внутрішню колекторську службу, а при тривалому неплатежі – передає борг колекторським агентствам для претензійної роботи та вносить дані про боржника у бюро кредитних історій.

«Завдяки принципу Р2Р-кредитування без посередників платформа FinHub дає можливість позичальникам отримати кредит швидше і дешевше, ніж у банках та мікрофінансових компаніях. Інвестор ж має змогу вкласти кошти та отримати істотно вищий прибуток із меншим ризиком порівняно з іншими фінансовими інструментами, самостійно визначаючи стратегію та доходність вкладень, – говорить керівник FinHub Клим Тимко. – Нині у світі існує вже чимало майданчиків прямого кредитування, і відтепер скористатися перевагами прямого кредитування можуть і українці».

Сервіс FinHub розпочав роботу наприкінці 2017 року. За час експлуатації на платформі зареєструвалося більше 3000 користувачів та було видано кредитів на загальну суму більше півмільйона гривень.

Кредитування P2P (peer-to-peer) по-іншому називають одноранговим або кредитуванням рівних. Позичальниками та інвесторами в ньому найчастіше виступають фізичні особи. При цьому між ними відсутній посередник у вигляді банку, що дозволяє встановлювати адекватні процентні ставки і визначати оптимальну суму вкладу. Перший майданчик Р2Р-кредитів з’явився у Великобританії у 2005 році. У 2016 році обсяг світового ринку рівноправного кредитування досягнув 64 млрд. доларів, а до 2020 року, за прогнозами аналітиків Morgan Stanley, він може досягти 300 млрд. доларів.

Залишити відповідь