Верховна Рада звільнила Гонтареву

0
1036

Верховна Рада звільнила Валерію Гонтареву з посади голови Національного банку. За проект відповідної постанови проголосували 342 депутати при мінімально необхідних 226, передає Депо Новин. Перед цим вона виступила перед парламентом зі звітом.

У Гонтаревої дві вищі освіти, отримані у Київському політехнічному інституті (1987 рік) і Київському національному економічному університеті (1997 рік, магістр економіки). Гонтарева має понад 17-річний досвід роботи у фінансовій і банківській сферах.

З 1993 по 1996 рік вона працювала провідним економістом на Українській міжбанківській валютній біржі. З 1996 року протягом 5 років Гонтарева входила в правління банку “Сосьете Женераль Україна”, де відповідала за роботу банку на ринках капіталу.

Із січня 2001 по грудень 2007 року вона обіймала посаду першого заступника голови правління й начальника управління фінансових ринків в ING Bank (Україна). Із грудня 2007 року є главою ради директорів групи компаній “Інвестиційний капітал Україна”.

Гонтарева стала першою жінкою – головою Національного банку за всю історію України, вона була призначена Радою на цю посаду в червні 2014 року. 10 квітня минулого року Гонтарева оголосила про свою відставку й подала Президентові Петру Порошенко відповідну заяву. Після цього, з 10 травня, вона пішла у відпустку до моменту звільнення парламентом.

18 січня Президент Петро Порошенко вніс у Раду подання про звільнення Гонтаревої і призначення замість неї Якова Смолія.

Комітет Ради з питань фінансової політики й банківської діяльності рекомендував парламенту звільнити Гонтареву й призначити Смолія.

Залишити відповідь