Як у Львові тисячі людей виконали Гімн України (ВІДЕО)

0
1317

Цього року виповнюється 153 роки з дня першого публічного виконання Державного гімну. З цієї нагоди сьогодні у Львові на площі Ринок, перед входом в міську Ратушу, вокалісти Львівського муніципального хору «Гомін» спільно з молоддю – студентами, курсантами і пластунами, представниками громадських організацій та влади, мером Львова і працівниками мерії, освітянами й духовенством спільно виконали Державний Гімн України. Долучився також до спільного виконання Гімну заступник міністра молоді та спорту України, який перебуває у Львові.

«Щиро вітаю з цією визначною подією. Ми сьогодні у Львові зі спеціальною місією. Нещодавно завершився перший національний конкурс «Молодіжна столиця України», і я хочу привітати Львів, який став молодіжної столицею України. Ми, міністерство молоді та спорту, розуміємо, що працювати з молоддю, формувати активних, відповідальних громадян можна стійко базуючись на розумінні своєї історії, місці і ролі України в Європі і в світі. І Гімн в цьому визначає дуже важливу роль», – сказав заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема.

«Це дуже знаменно, що Львів є першою молодіжною столицею України. Так сталося, що коли король Данило Галицький нас породив, то він нас вже породив великим столичним містом. Але сьогодні ми є в Україні містом, яке є твердинею наших національних цінностей. Тому Гімн нашої держави – це є наш символ», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Цьогоріч для події виготовили спеціальний великий прапор, довжиною 18 метрів.

«Вже стало традицією міста Львова щороку спільно зі студентами, молоддю, громадськими організаціями, активістами, пластунами збиратись на цій площі і спільно виконувати повну версію Державного Гімну України. Сьогодні було десь 3-5 тис наших студентів, молоді, представників громадських організацій, які виявили ініціативу і долучались до цієї акції. Цього року ми вирішили виготовити спеціальний великий прапор, який має довжину 18 м. Прапор і Держаний Гімн є нашими символами, вони для нас важливі і закладені в нашому генетичному коді», – розповіла Марія Пилипчук, в.о. начальника управління внутрішньої політик ЛМР.

Додамо, що в рамках візиту до Львова, заступник міністра молоді та спорту України взяв участь в офіційному нагородженні переможця національного конкурсу «Молодіжна столиця України» 2018 року м. Львова, а також зустрівся з молоддю.

Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який поклав на музику отець Михайло (Вербицький). Публічне виконання пісні відбулося 10 березня 1865 року в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Пісня «Ще не вмерла Україна» поширювалася всюди. Її любили та виконували як Символ невмирущого прагнення нашого народу до самостійної державності. У 1918 – 1921 роках минулого століття, коли вперше після багатьох років українці відродили свою державність, «Ще не вмерла Україна» стала виконувати функцію Державного Гімну. Але вперше офіційний статус Державного Символу  пісня отримала 15 березня 1939 року в Карпатській Україні.  А 15 січня 1992 року музичну редакцію національного гімну затвердила Президія Верховної Ради України.

Гімн України став органічною частиною історії, душею українського нації та Символом  боротьби за Свободу та Незалежність нашого народу.

Поділитись

Залишити відповідь