З липня в Україні будуть заокруглювати ціни

1
1288

Національний банк вирішив припинити карбування монет 1, 2, 5 і 25 коп. і перейти на округлення сум покупок з липня. Про це на прес-конференції повідомив виконуючий обов’язки голови НБУ Яків Смолій.

У рамках продовження політики оптимізації готівкового обігу з 1 липня 2018 року в Україні будуть застосовуватися правила округлення загальних сум розрахунків готівкою.

Відповідні норми містяться в постанові правління Національного банку України “Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів”.

Відповідно до постанови, Національний банк припиняє чеканити монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок. Водночас всі ці номінали розмінних монет і надалі залишатимуться в обігу. Однак надалі готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Монети номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок продовжуватимуть виконувати функцію засобів платежу (грошова одиниця України – гривня – і надалі дорівнюватиме 100 копійкам).

Для спрощення розрахунків будуть установлюватися правила округлення загальної суми покупки: сума, що закінчується на 1-4 копійки, округляється у бік зменшення до найближчої суми, що закінчується на 0 копійок; сума, що закінчується на 5-9 копійок, округляється у бік збільшення до найближчої суми, що закінчується на 0 копійок.

За наявності в покупця монет дрібних номіналів він і надалі може ними розраховуватися, а за наявності таких монет у продавця він може видати покупцеві решту цими номіналами. При безготівкових розрахунках округлення не будуть здійснюватися.

Населення й надалі зможе використовувати розмінні монети дрібних номіналів, а торговельна мережа – установлювати маркетингові ціни, які закінчуються на 99 коп. Застосування правил округлення Національний банк погодив з усіма державними органами.

Також відбулися обговорення з банками, представниками сфери торгівлі й послуг, діловим співтовариством, які позитивно поставилися до застосування правил округлення.

1 коментар

Залишити відповідь