Кабмін нарешті припинив дію програми економічного співробітництва з Росією

0
984

Кабінет Міністрів припинив дію “Програми економічного співробітництва України й Росії на 2011 – 2020 роки”. Відповідна постанова була прийнята на засіданні уряду в середу, 21 березня, передає Депо Новин.

У тексті програми, підписаної сторонами 7 червня у 2011 році в Москві, зазначалося, що Росія й Україна є стратегічними партнерами, і взаємні економічні інтереси обох держав обумовлені високим рівнем історично сформованих виробничих, коопераційних і технологічних зв’язків у всіх галузях економіки.

Також говорилося про об’єктивну необхідність їх подальшого розвитку на взаємовигідній і рівноправній основі.

Серед цілей програми було прописане зміцнення добросусідських відносин Російської Федерації й України, заснованих на повазі інтересів один одного та інші.

Серед напрямків співробітництва були зазначені вдосконалення режиму вільної торгівлі товарами, захисту прав інвесторів, формування інтегрованої системи платіжно-розрахункових операцій, забезпечення вільного пересування громадян, співробітництво в сферах технічного регулювання, інновацій та наукових досліджень, технічне-військово-технічне співробітництво.

Також програма містила розділ про співробітництво в галузях вуглецевої, ядерної й електроенергетики, авіаційної й космічної промисловості, суднобудування, агропромислового комплексу, транспорту й логістики й інших.

У результаті очікувалося підвищення обороту двосторонньої торгівлі товарами в середньому не менш ніж на 10-15% у рік, збільшення обсягу взаємних інвестицій у середньому не менш ніж на 15-20% у рік і підвищення випуску підприємств із взаємними інвестиціями не менш чим в 5 разів до 2020 року.

У пояснювальній записці до прийнятого сьогодні постанові відзначається, що Росія вживає заходів, які прямо суперечать заявленим у програмі цілям і спрямовані, серед іншого, на торговельну й транзитну агресію у відношенні України.

Ініціатори припинення програми звертають увагу, що в березні 2014 року Росія окупувала Крим – акт територіальної агресії засудило світове співтовариство в тому числі в ряді резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Крім того, у 2015 році Росія припинила дію Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД у відношенні України, також діє заборона на імпорт ряду сільгосппродукції, сировини й продовольства й фактично заблокований транзит українських товарів через територію Росії. Так, Кабмін ухвалив припинити дію “Програми економічного співробітництва України й Росії на 2011 – 2020 роки”.

Верховна Рада рекомендує Кабінету Міністрів створити міжвідомчий координаційний орган для підготовки консолідованої претензії України до Росії про її міжнародно-правову відповідальність за збройну агресію проти України.

За даними Державної служби статистики, у 2017 році експорт товарів у Росію становив 3,9 млрд доларів, або 9,1% від загального експорту, а імпорт – 7,2 млрд доларів, або 14,5% усього імпорту.

Залишити відповідь