НБУ зберіг перелік системно важливих банків

0
1010

Національних банк зберіг перелік системно важливих банків. Про це сказано в повідомленні прес-служби НБУ, передає Депо Новин.

Відповідно до нього, Приватбанк, Укрексімбанк і Ощадбанк визначені системно важливими банками на 2018 рік. Зазначається, що це передбачено рішенням правління Національного банку №161 від 20 березня 2018 року. Також зазначені банки мали статус системно важливих і протягом 2016-2017 років.

Системно важливий банк – термін у законодавстві багатьох країн світу, яким визначають банки, банкрутство або неналежне функціонування яких може створити системні ризики для фінансової системи.

До системно важливих банків Національний банк може застосовувати посилені пруденціальні вимоги, зокрема підвищені нормативи ліквідності й капіталу, що відповідає загальноприйнятій світовій практиці. Також статус системно важливого визначає особливий режим нагляду за банком.

У повідомленні відзначається, що порядок визначення системно важливих банків здійснюється на підставі положення, затвердженого постановою правління НБУ від 25 грудня 2014 №863.

Угрудні 2016 року Кабмін за пропозицією НБУ й акціонерів Приватбанку ухвалив рішення щодо націоналізації фінустанови. Держава в особі Мінфіну одержала 100% у капіталі Приватбанку. 100% акцій ПАТ “Укрексімбанк” перебуває в державній власності. 100% акцій ПАТ “Ощадбанк” перебуває в державній власності. За даними НБУ, на 1 жовтня за розміром активів банк займав 2-е місце (222 млрд гривень) серед 88 діючих банків.

Поділитись

Залишити відповідь