В УГКЦ прокоментували автокефалію православної церкви

0
1121

Українська греко-католицька церква вважає, що створення єдиної української автокефальної православної церкви – це внутрішня справа православних. Про це йдеться в повідомленні УГКЦ, повідомляє Депо Новин.

“Ми, як греко-католики, вважаємо це внутрішньою справою православної церкви. Для УГКЦ з наданням автокефалії нічого не зміниться. Але ми будемо шукати всі можливі шляхи в дусі екуменічної концепції нашої Церкви для досягнення єдності між усіма християнами, між усіма частинами Київської Церкви Володимирового Хрещення “, – сказав предстоятель церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський Святослав.

При цьому УГКЦ вітає всі заходи, які ведуть до досягнення єдності між православними.

“Спасибі за ваше запевнення, що наша Церква буде користуватися всіма правами і нас не будуть примушувати ставати конфесійно православними, як дехто думає. Тому що деякі наші люди не розуміли, чому депутати греко-католики голосують за помісну православну церкву, і питали, чи не будуть нас змушувати переходити в неї, коли вона з’явиться. Ми говоримо: “Ні, не будуть!” – зазначив глава УГКЦ.

22 червня предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив, що ймовірність надання томосу про автокефалію УПЦ на Синоді Вселенського патріархату в липні становить 99%.

Українська православна церква (Московського патріархату) стурбована небезпекою фіксації церковного розколу в разі надання автокефалії Константинопольським патріархатом для Української православної церкви (Київського патріархату) і Української автокефальної православної церкви.

7 квітня Президент Петро Порошенко підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію УПЦ.

Залишити відповідь